Przejdź do treści

Znakomite wsparcie autopomocy

  • przez

Nawet z sytuacji negatywnych, o których wiadomo doskonale, że czasami nie da się ich uniknąć nawet pomimo rozsądnego postępowania, można wyciągać wiele pozytywnych wniosków i doszukiwać się korzyści. Dotyczą tego między innymi wnioski związane z profesjonalną autopomocą. Zdecydowana większość ludzi podobnie zresztą jak ja przekonuje się o profesjonalnym podejściu pracowników od takich usług ze względu na awarię pojazdu w trasie. Poniżej przedstawiam oczywiście tę sytuację w pewnym skrócie i uproszczeniu wybierając kluczowe fakty.

Używanie lawet przez autopomoc

autopomoc lawety opole a4Prawidłowe radzenie sobie z określonymi obowiązkami zawodowymi w takiej właśnie branży związanej z udzielaniem wsparcia kierowcom w dalekich trasach może mieć ogromne znaczenie i w związku z tym w każdym przypadku jest także źródłem satysfakcji. Mój przypadek związany z awarią pojazdu miał miejsce w nocy, ale nawet wtedy pracownicy poradzili sobie znakomicie. Nie miałem pojęcia, co jest rzeczywistym źródłem problemu. Jeżeli kogoś także interesuje autopomoc lawety Opole a4 to dobre okolice, żeby rzeczywiście korzystać z takiego wsparcia. Już na samym początku byłem zaskoczony tym, że telefon jest tam odbierany zgodnie z informacjami ze strony internetowej takiej pomocy drogowej 24 godziny na dobę. Po połączeniu z pracownikiem poproszono mnie o podanie lokalizacji na podstawie danych z GPS lub numerów na słupku przy drodze. Poproszono mnie również o informację dotyczące problemów z pojazdem. Tym bardziej że do tego starano się dopasować możliwe części zamienne, które pozwoliłyby na usunięcie tego kłopotu bezpośrednio na miejscu. Po dotarciu na miejsce dodatkowo zabezpieczono miejsce pracy przy użyciu jeszcze kilku trójkątów ostrzegawczych rozstawionych w odpowiednich odległościach i przygotowaną pod względem wykorzystania agregatów i urządzeń do oświetlenia najbliższego otoczenia. 

Wtedy rozpoczął się pierwszy konkretny etap działania polegający już na diagnostyce z podłączeniem laptopa i oględzinami pojazdu na czele. Po zachowaniu mechanika widać było, że jest to rzeczywiście doświadczony specjalista, który stwierdził, że problem dotyczy niestety wnętrza silnika i nie da się go tak po prostu rozważać na pustkowiu. Zaproponowałem i wtedy możliwość transportu razem z pasażerami do domu, hotelu lub innego wybranego miejsca. Jeszcze przed odjazdem widziałem, jak pojazd jest zabezpieczony na lawecie przy użyciu klinów, pasów i innych tego typu rozwiązań. Na lawecie z Opola jest bezpieczny, a to wtedy ważne.