Przejdź do treści

Zastosowanie tabletów medycznych w szpitalach

  • przez

Nowoczesne technologie informacyjne są teraz codziennością. W szpitalach coraz częściej używa się nowoczesnych tabletów medycznych, aby ułatwić pracę personelowi medycznemu. Za sprawą tabletu lekarz widzi jakie leki przyjmuje pacjent, jego przebyte choroby czy zabiegi jakie przeszedł. Informacje w jednym miejscu usprawniają pracę służby zdrowia.

Usprawnienie pracy za pomocą tabletów medycznych

innowacyjne tablety medyczneW obecnych czasach stale rozwijająca się technologia sprawiła, że nowoczesne tablety medyczne dotarły do szpitali, gabinetów lekarskich, czy karetek pogotowia. Innowacyjne tablety medyczne niezbędne są lekarzom oraz pielęgniarkom, aby usprawnić ich pracę. Pomagają zautomatyzować realizację świadczeń. Tablety dostosowane są do używania na nich środków dezynfekujących. Urządzenie samo przypomina o konieczności czyszczenia. Tablety dostosowane są w pełni do warunków panujących w szpitalach. Wiele z nich posiada powłokę antybakteryjną oraz jego konstrukcja pozbawiona jest wentylatora, co zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów. Cechuje je niezwykła odporność na uderzenia i upadki z wysokości. Dzięki tabletom medycznym szybka rejestracja pacjentów jest codziennością. Za sprawą tabletu medycznego lekarz może sprawdzić, jakie leki, i w jakich dawkach przyjmuje pacjent. Ma on pełen wgląd w elektroniczną kartotekę pacjenta. Wyświetlacz tabletu pokryty jest filtrem, który sprawią, że nawet ostre światło nie odbija się od wyświetlacza. Umożliwia to pracę w różnych warunkach. Tablet posiada czytnik kodów kreskowych oraz linii papilarnych. Za sprawą czytnika kodów możliwe jest sczytanie kodu, który umieszczony jest na opasce hospitalizowanego pacjenta. Na skutek tego lekarz ma pełen dostęp do jego kartoteki. Dzięki tabletowi lekarz może opisywać stan pacjenta po codziennym obchodzie. Tablety tworzą różnego rodzaju wykresy na potrzeby lekarzy. Tablet medyczny posiada również wbudowaną kamerę oraz aparat, aby móc dołączać zdjęcia do elektronicznej kartoteki pacjenta. Zastosowane w nim procesory nie potrzebują dużo energii elektrycznej do sprawnego działania. Nowoczesne tablety medyczne mogą łączyć się z bazą leków, i lekarz widzi propozycje dawkowania oraz możliwe interakcje leków z tym, które pacjent już przyjmuje.

Elektroniczny system obsługi pacjenta jest teraz niezwykle powszechny, dlatego specjalne tablety medyczne były koniecznością. Szpitale muszą przejść na elektroniczne systemy przechowywania danych. Wymagają tego przepisy. To wszystko po to, aby usprawnić pracę służby zdrowia. Za pomocą tabletów medycznych pracownicy służby zdrowia mają wgląd do kartoteki pacjenta i mają łatwy dostęp do jego całej historii leczenia, co bardzo przyspiesza ich pracę.