Przejdź do treści

Wykorzystanie patyczków do waty cukrowej

Jako matka dwójki chłopców potrzebujących terapii psychologicznej oraz innych zajęć z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak istotna może być dla dzieci kreatywna zabawa. Sama nieustannie staram się wymyślać dla swoich pociech różne aktywności i często wykorzystuję do tego celu przedmioty codziennego użytku. Idea DIY jest mi szczególnie bliska, odkąd zrozumiałam, że nikt tak jak ja nie może pomóc moim dzieciom w ich prawidłowym rozwoju. Ostatnio postanowiłam zadbać o motorykę małą synów, wykorzystując patyczki do waty cukrowej. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę!

Zabawy z patyczkami do waty cukrowej 

tanie patyczki do waty cukrowejZawsze staram się szukać prostych i naturalnych przedmiotów, które mogą wykorzystać do tworzenia różnorakich ciekawych zadań dla moich synów. Dwa miesiące temu, robiąc zakupy w popularnym markecie, przypadkowo zauważyłam na półce bardzo tanie patyczki do waty cukrowej. Od razu je kupiłam, choć jeszcze nie wiedziałam, do czego mogą mi się przydać, oczywiście poza ich podstawową funkcją. Postanowiłam, że warto zaryzykować, ponieważ nawet jeśli nie wpadnę na żaden kreatywny pomysł, to podobnych zakup mogę zawsze wykorzystać podczas działań kulinarnych. Po powrocie do domu zaczęłam sprawdzać moje ulubione blogi w poszukiwaniu jakichś ciekawych pomysłów na tworzenie zabaw z użyciem nowego produktu. Oczywiście nie doznałam zawodu. Przede wszystkim szybko uzmysłowiłam sobie, że patyczki bardzo często znajdują zastosowanie w szeroko rozumianym rękodziele. Wydrukowałam kilka przykładowych projektów stworzonych z takiego materiału i zaprezentowałam je synom. Byli zachwyceni, widząc piękne łodzie, statki oraz samoloty stworzone z samych patyczków! Moje pociechy mają spore problemy z koncentracją, więc tworzenie podobnych konstrukcji było dla nich sporym wyzwaniem. Postanowiliśmy jednak spróbować. Oczywiście nasze pierwsze dzieła były stosunkowo proste. Stworzyliśmy niewielki domek oraz zagrodę dla zwierząt. Radość moich synów nie znała jednak granic.

W przypadku wykonywania prac rękodzielniczych ogranicza nas często jedynie nasza wyobraźnia. Bez trudu zakupimy bowiem bardzo tanie produkty, z których możemy stworzyć prawdziwe arcydzieła. Mogłam się o tym przekonać, kupując patyczki do waty cukrowej. Moi synowie z wielkim zapałem stworzyli z nich ciekawe budowle oraz pojazdy. Młodszy syn bawi się także w wyciąganie kolców z ciała namalowanego na kartonie jeża. Tego typu proste zajęcie bardzo dobrze kształtują motorykę małą dzieci, a także pozwalają im ćwiczyć koncentrację.