Przejdź do treści

Wykańczanie wnętrz pod klucz

Odbiór nowego domu czy też mieszkania, to nie lada wydarzenie dla każdego człowieka. To coś, na co zazwyczaj czeka się przez długi czas i wymaga to dużego zaangażowania – odkładania pieniędzy, czasem wzięcia kredytu, poświęcenia dużo czasu na formalności. Jednak sam budynek czy też mieszkanie to nie jest jeszcze efekt, które docelowo oczekujemy. Najbardziej zależy nam na tym, aby wprowadzić się do takiego miejsca, wstawiać od razu meble i zabrać się za dekorowanie przestrzeni. Dlatego coraz więcej deweloperów decyduje się na to, aby wykańczać wnętrza pod klucz. Położone są tam zatem wszelkie tynki, gładzie, podłogi, pociągnięte są instalacje itp. Jedynym naszym zadaniem jest natomiast wybór koloru ścian choć zazwyczaj deweloperzy pytają o to wcześniej i malują również je.

Jakie są zalety wykańczania pod klucz?

kompleksowe wykończenia wnętrz warszawaWykańczanie pod klucz to jedna z najkorzystniejszych opcji dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu i chcą od razu wprowadzać się do gotowca. Deweloperzy wystawiają na sprzedaż mieszkania i są one kupowane nawet na etapie, gdy nie stoi żaden budynek. Wszystko jest oczywiście obwarowane odpowiednimi umowami, niemniej jednak kupujący ma możliwość nadzorować, jaki jest postęp prac. Wielu deweloperów oferuje również wykańczanie wnętrza pod klucz, zgodnie z wymaganiami klientów. Można wówczas wybrać płytki do łazienki i kuchni, podłogi czy też prysznic. Jest to bez wątpienia bardzo wygodne rozwiązanie i zazwyczaj dość opłacalne pod względem finansowym. Gdy bowiem kupujemy wszystkie materiały na własną rękę wówczas często bywa tak, że przepłacamy. Deweloperzy natomiast kupują je hurtowo, mają niższe ceny i często jest to korzystniejsze finansowo, niż zajmowanie się wykańczaniem wnętrza na własną rękę. Obecnie niezwykle popularne i często wybierane są kompleksowe wykończenia wnętrz Warszawa ma na swoim terenie wiele firm oraz deweloperów, którzy oferują właśnie takie możliwości. Oczywiście nim się zdecydujemy na taką opcję możemy zorientować się w tym, czy zrobienie czegoś na własną rękę nie będzie dla nas bardziej opłacalne. Jeśli jednak nie mamy wiedzy w tym temacie a jedynie chcemy zaoszczędzić, to na pewno nie będzie dobre rozwiązanie.

Wykańczanie wnętrz pod klucz, to korzystna opcja dla obu stron. Klient ma możliwość wprowadzenia się na gotowe i od razu urządzania przestrzeni. Natomiast deweloperzy, którzy taką opcję oferują, również mają na niej odpowiedni zarobek. Z tego względu warto bez wątpienia chociaż zastanowić się nad tym, czy z tego nie skorzystać.