Przejdź do treści

Wybieramy odpowiednią sesję dla zwierząt

  • przez

Fundamentem pozwalającym na uzyskanie oczekiwanych efektów w czasie sesji jest dobra relacja ze zwierzęciem, która owocuje satysfakcjonującymi fotografiami. Niezależnie od tego, czy pupil jest żywy czy nieśmiały, należy dać mu przestrzeń oraz czas niezbędny do zdobycia zaufania. Również studio powinno być przystosowane do wykonywania sesji dla zwierząt. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego, jak przebiega sesja dla zwierząt i czy warto z niej skorzystać?

Profesjonalnie wykonana sesja dla zwierząt

sesja dla zwierząt gdyniaSpecjaliści z zakresu fotografowania zwierząt znają doskonale zasady pracy z pupilami. Jeżeli zainteresowała nas sesja dla zwierząt gdynia jest odpowiednim miastem do korzystania z tej usługi. Ważne jest to, aby zwierzęta czuły się w jej czasie komfortowo. Warto zaczekać z ustawianiem świateł oraz tła w studio do czasu przybycia zwierzęcia. Dzięki temu pies, kot czy inne zwierzę będzie miało czas przyzwyczaić się do obecności fotografa oraz jego ruchów. Będzie to idealny czas na uspokojenie się i przywyknięcie do sytuacji. Ważne jest także to, aby przywitać się ze zwierzęciem na jego zasadach. Warto zaczekać ze zwracaniem swojej uwagi w jego kierunku do czasu, aż ono samo się nie przywita. Pozwoli mu to szybciej się uspokoić oraz poczuć komfortowo przy fotografie. Wydawane w czasie sesji zdjęciowej dźwięki i sztuczki zwracające uwagę powinny być wystarczające, a smakołyki powinny być stosowane w ostateczności. Fotograf powinien być także spokojny, ponieważ zwierzęta doskonale wyczuwają emocje oraz emitowaną energię. Profesjonalni fotografowie wykonują w pierwszej kolejności najważniejsze zdjęcia, a eksperymentowanie z nowymi ustawieniami pozostawiają na koniec sesji. Pod koniec sesji może się bowiem okazać, że zabraknie już akcesoriów albo pomysłów na skupienie uwagi zwierzęcia. Warto także unikać sesji w ten sam dzień, co strzyżenie zwierzęcia, ponieważ wizyta u psiego fryzjera może trwać nawet trzy godziny i będzie ono zmęczone, przez co efekt może nie być zadowalający.

Profesjonalny fotograf zajmujący się sesjami dla zwierząt powinien także nauczyć się sztuczek przyciągających uwagę zwierząt. Warto zaczynać od czegoś prostego, jak cmokanie czy łagodne pogwizdywanie do psa, a także szeleszczenie interesujące kota. Konieczne jest także zmienianie stopniowo akcesoriów i metod skupiania uwagi w zależności od tego, jak długo zwierzę będzie daną rzeczą zainteresowane. Profesjonaliści także dbają o to, aby pytać o pozwolenie właściciela, jeżeli chcą przenieść czy przesunąć zwierzę i czego nie lubi.