Przejdź do treści

Upadłość konsumencka sposobem na wyjście z długów

Dlaczego właściwie jest tak, że zaciągamy kredyty i się zadłużamy? Jest tak dlatego, że nie zarabiamy tyle ile powinniśmy, a przecież każdy chciałby żyć na jakimś w miarę normalnym poziomie. Jeszcze do niedawna stopy procentowe stosowane przez banki były na tak niskim poziomie, że praktycznie każdy mógł sobie pozwolić na kredyt hipoteczny czy dużą pożyczkę konsumencką. A teraz mamy do czynienia z sytuacją, w której stopy bazowe zostały bardzo mocno podniesione. Zupełnie niespodziewanie raty zaciągniętych niedawno kredytów wzrosły nawet dwukrotnie.

Swoje długi warto powierzyć kancelarii oddłużeniowej

jak szybko wyjść z długów gliwiceNa szczęście pomimo wzrostu rat kredytów ciągle jeszcze większość Polaków ma pewne źródło dochodu, dzięki któremu może swoje zadłużenie spłacać. W gorszej sytuacji są Ci kredytobiorcy, którzy utracili pracę czy też źródło dochodów. W życiu takich osób pojawia się nowa sytuacja, jaką jest zadłużenie, na którego spłatę nie ma środków. I właśnie takim osobom możemy podpowiedzieć jak szybko wyjść z długów Gliwice mogą okazać się w tym bardzo pomocne. W tym mieście działa kilka renomowanych kancelarii prawnych zajmujących się pomaganiem osobom zadłużonym. W przypadku, w którym osoba zadłużona nie jest w stanie od ponad pół roku spłacać swojego zadłużenia, możliwe jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. To nic innego jak sądowe zarządzenie o niewypłacalności dłużnika. Po ogłoszeniu upadłości restrukturyzacją zobowiązań zajmuje się syndyk, który negocjuje z wierzycielami warunki spłaty pozostałego zadłużenia. Warto wiedzieć, że ma się taką możliwość jeśli tylko sytuacja doprowadzi do tego, że nie mamy jak spłacać swoich zobowiązań. W kancelarii zajmującej się profesjonalnym oddłużaniem możemy też uzyskać pomoc w negocjowaniu spłaty zadłużenia z każdym wierzycielem z osobna. Jednak dla osoby niewypłacalnej i bez środków do życia ratunkiem może być jedynie ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jak to zrobić i kiedy można to zrobić – tego wszystkiego dowiemy się właśnie w Gliwicach.

Niewypłacalność może przytrafić się każdemu – bez względu na wiek, płeć czy też stan konta. Jeśli utraci się pracę to sytuacja finansowa w momencie potrafi się odwrócić o sto osiemdziesiąt stopni. W sytuacji, w której nie mamy na spłatę kolejnych zobowiązań, możemy zwrócić się po pomoc do doradców zajmujących się oddłużeniami. Sama pomoc nic nie kosztuje, a przy upadłości konsumenckiej pokrywa się jedynie koszty sądowe i koszty pracy syndyka upadłościowego. Nie są to wielkie koszty, ale dzięki takiej pomocy można w końcu zacząć żyć normalnie.