Przejdź do treści

Tynki wewnętrzne gipsowe ciągle najpopularniejsze

  • przez

W to jak duży jest dzisiaj popyt na usługi budowlane i remontowe jest aż trudno uwierzyć. Na wolne terminy u niektórych fachowców trzeba czekać nawet do roku. Są to skrajne przypadki, ale średni czas oczekiwania na fachowca z branży budowlanej to dzisiaj około czterech miesięcy. Tak odległe terminy mają na przykład murarze czy dekarze. Trochę łatwiej o tynkarzy, ale wszystko zależy od tego czym chcemy ściany otynkować. Do miesiąca czeka się na wykonanie tynków gipsowych a około trzech miesięcy na tynki cementowo-wapienne.

Nowe domy najczęściej tynkuje się gipsowo

maszynowe tynki gipsowe łódźTak ogromny popyt na usługi budowlane wynika z tego, że na każdym kroku buduje się jakiś nowy dom albo nowe osiedle mieszkaniowe. Dzisiaj buduje się praktycznie każdy, kto tylko ma trochę oszczędności, które mógłby w budowę zainwestować. Poza tym deweloperzy stawiają bloki mieszkaniowe w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Do tych wszystkich budów potrzebni są fachowcy, którzy te wszystkie prace wykonają. A ostatnim etapem przed wykańczaniem wnętrz jest właśnie tynkowanie. Fachowców w tej branży akurat nie brakuje, ale zdecydowana większość wykonuje maszynowe tynki gipsowe Łódź, bo na tynki gipsowe jest największe zapotrzebowanie. Konkurencją dla tynków gipsowych są tynki cementowo-wapienne, ale na te czeka się zdecydowanie dłużej, bo na rynku jest mniej fachowców, którzy oferują ten rodzaj tynków. Jeśli by spojrzeć na to obiektywnie to zdecydowana większość nowych domów tynkowana jest od wewnątrz właśnie za pomocą zaprawy gipsowej. Maszynowe tynki gipsowe są tańsze i dlatego wszyscy deweloperzy również wybierają tą technologię tynkowania. Tańsze są dlatego, że konkurencja pośród tynkarzy jest bardzo duża, a tynkowanie maszynowe oferuje większość ekip budowlanych i remontowych. Ale dzięki takiej właśnie konkurencyjności nie trzeba zbyt długo czekać na ich wykonanie. Inwestorzy prywatni czasami decydują się na tynki cementowo-wapienne, ale mimo wszystko i tak w prywatnych domach najpopularniejsze są białe tynki gipsowe.

Domy i mieszkania, które się obecnie buduje, tynkuje się maszynowo tynkami gipsowymi. Jest to najczęściej wybierany rodzaj zaprawy ze względu na swoją praktyczność i cenę. Im więcej tynkarzy oferuje ten rodzaj tynków tym cena za ich położenie jest niższa. Można spodziewać się podwyżki cen w przyszłym roku, bo drożeją materiały budowlane, ale na pewno tynki gipsowe nadal będą wybierane najczęściej. Chociażby ze względu na to, że bardzo łatwo jest potem takie ściany pomalować.