Przejdź do treści

Szukamy miejsca parkingowego

W tym roku wybieramy się na rodzinne wakacje na południu Europy. Po raz pierwszy nie korzystamy z usług biur podróży, ale organizujemy sobie wyjazd na własną rękę. Skorzystaliśmy bowiem z oferty tanich linii lotniczych. Udało nam się znaleźć lot z Krakowa, który był bardzo opłacalny cenowo. Ze względu na to, że na co dzień nie mieszkamy w Krakowie, tylko będziemy jechać własnym samochodem, musieliśmy zaplanować logistycznie naszą wyprawę tak, żeby móc w bezpiecznym miejscu zostawić nasz samochód.

Nowe parkingi dookoła lotniska

parking płatny lotnisko baliceOd kiedy pierwszy raz wyjechałam na zagraniczne wakacje, wypoczynek w kraju nie jest dla mnie już prawdziwym urlopem. Dostęp do ciepłego morza, piękne widoki i zagwarantowana pogoda są dla mnie tym, czego potrzebuje dla pełnej relaksacji. W tym roku również wybieram się z mężem za granicę, ale tym razem, po raz pierwszy, jest to wyprawa organizowana na własną rękę. Będziemy lecieć samolotem tanich linii lotniczych, dzięki czemu trafiliśmy na bardzo korzystną ofertę. Z tym, że wylot mamy z Krakowa, a na co dzień mieszkamy we Wrocławiu. Na szczęście dojedziemy samochodem i zostawimy go na strzeżonym parkingu. Jak chodzi o parking płatny lotnisko balice posiada tylko i wyłącznie takie miejsca postojowe dla aut turystów. Miejsc parkingowych z roku na rok przybywa, głównie w związku ze zwiększającą się ilością turystów. Rozbudowywane są miejsca parkingowe podziemne, przybywa też parkingów w okolicach lotniska, często trochę od nich oddalonych. Dla turysty, przyjeżdżającego na lotnisko samochodem, miejsce parkingowe jest zbawieniem, a dla przedsiębiorców prowadzenie takiego obleganego parkingu jest okazją do zarobienia całkiem pokaźnych pieniędzy. Oczywiście zainteresowanie parkingami jest sezonowe i największe obroty można uzyskać z nich latem, ale są to na tyle duże obroty, że pozwolą nam przeżyć przez cały rok, albo i dłużej. Wiele przedsiębiorczych osób w parkingach szuka okazji do rozwinięcia dużego biznesu. Często tworzy się sieciowe parkingi przy lotniskach w największych miastach.

Zapotrzebowanie na parkingi, które z roku na rok rośnie, sprawia, że wielu przedsiębiorców ma dzięki temu okazję do rozwinięcia całkiem lukratywnego biznesu. Baza parkingowa jest mocno rozbudowywana w wielu miejscach w naszym kraju. Widać to chociażby na lotnisku w Krakowie, skąd, szczególnie latem, odbywa się mnóstwo atrakcyjnych połączeń. Turyści tłumnie przybywają na lotnisko w Balicach, na wagę złota jest więc znalezienie strzeżonego miejsca parkingowego, w dodatku w korzystnej cenie.