Przejdź do treści

Stylowy segregator na kolekcjonerskie monety

Kolekcjonowanie monet jest bardzo pasjonującym zajęciem. Można gromadzić zarówno krajowe, jak i zagraniczne nominały. Monety polskie mają już ponad sto lat. Najcenniejsze okazy pochodzą sprzed wojny. Równie cenne są brakowane monety z mennicy. Często w kolekcjach znajdują się unikaty znacznej wartości. Dlatego niezbędnym przedmiotem w każdej kolekcji numizmatycznej jest album z kieszonkami na monety. Dzięki klaserowi można pogrupować nominały i są one zabezpieczone przed brudzeniem oraz utratą wartości. 

Jak przechowywać zabytkowe pieniądze?

elegancki album do monetWiększość monet to stopy różnych metali. Wchodzą one w naturalną reakcje chemiczną z tlenem, czyli powietrzem. Aby zachować nieskazitelny wygląd kolekcji numizmatycznej potrzebny jest elegancki album do monet. Klaser służy kilku celom. Pierwszym z nich jest zapewnienie monetom jak najlepszych warunków. Album ze specjalnymi kapslami wykonanymi z plastiku ogranicza do minimum dopływ tlenu, przez co pomaga zachować przedmioty z kolekcji w fabrycznym stanie. Należy tu podkreślić, że wartość monety w  dużym stopniu zależy od jej stanu zachowania. w kolekcjach profesjonalnych przechowywane są nominały pochodzące z mennicy, które nigdy nie trafiły do obiegu. Są to np. próbki monet lub wzory, projekty i wiele innych przykładowych nominałów. Z kolei monety, które już były w obiegu wymagają specjalnego traktowania. Wycena numizmatów zależy od ich stanu zachowania. Dlatego jeśli kolekcjoner chce uzyskać w przyszłości lepsze kwoty na aukcjach, lub jeżeli trzyma monety jako lokatę kapitału, wówczas powinien zadbać o elegancki i bezpieczny sposób ich przechowywania. Album numizmatyczny powinien dobrze reprezentować kolekcję i pozwalać na oglądanie okazów bez wyjmowania ich z kieszonek oraz bez dotykania ich palcami, co pozostawia ślady i obniża ich oryginalną wartość. Dlatego elegancki album numizmatyczny to obowiązkowy element dla każdego kolekcjonera wartościowych monet historycznych i zabytkowych. Posiada dużą liczbę stron i praktyczne oraz bezpieczne kieszonki na pojedyncze monety.

Kolekcjonerskie monety powinny być przechowywane w specjalnym albumie. Jego cechą jest elegancka oprawa oraz bezpieczne kieszonki bądź kapsle które ograniczają dopływ powietrza do okazów. Monety reagują z tlenem, więc by zachować ich wysoką wartość trzeba koniecznie zaopatrzyć się w album, który będzie zarówno elegancki, stylowy, jak i będzie posiadał nowoczesne zabezpieczenia przed wypadaniem i brudzeniem się monet. Kolekcja z takim albumem będzie bardzo reprezentatywna.