Przejdź do treści

Specjalne ubrania do pracy

Bardzo często ubrania robocze stanowią komplety – spodnie z długimi lub krótkimi nogawkami oraz bluza. Często stosowane są praktyczne ogrodniczki. Na rynku dostępne są ocieplane wersje ubrań roboczych. Dla osób pracujących na świeżym powietrzu producenci przewidzieli specjalne kurtki oraz polary, które chronią pracownika przed wiatrem czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Zastosowanie ubrań roboczych

specjalistyczne ubrania robocze - bydgoszczW wielu zawodach, w których dochodzi do mocnego zużywania się klasycznych ubrań, występują możliwości zabrudzeń, zachlapań lub ekspozycji pracownika na niekorzystne warunki atmosferyczne, powinny być stosowane specjalne ubrania robocze, dzięki którym pracownicy będą czuli się komfortowo. Jeśli chodzi o specjalistyczne ubrania robocze – Bydgoszcz to miasto, w którym działa profesjonalna hurtownia, zajmująca się sprzedażą specjalnej odzieży zarówno roboczej, jak i ochronnej. Między odzieżą ochronną, a odzieżą roboczą jest różnica, polegająca na tym, że stosowanie odzieży ochronnej regulowane jest zasadami BHP oraz różnego rodzaju normami. Specjalistyczna odzież ochronna służy ochronie pracownika przed niebezpiecznymi czynnikami, które występują podczas jego pracy, i na które jest narażony. Odzież robocza natomiast zabezpiecza pracownika przed zabrudzeniem, przemoknięciem, czy też po prostu jest używana ze względów praktycznych. Ubrania robocze wykonane są z solidnego, trwałego materiału, który łatwo nie przemaka, ani nie przeciera się. Często stroje robocze posiadają specjalne wzmocnienia na kolanach, oraz liczne kieszenie. Dzięki wielu, głębokim kieszeniom pracownik ma możliwość posiadania wszelkich niezbędnych przyrządów po ręką. W razie zmarznięcia, może on ogrzać dłonie w głębokich kieszeniach. Materiał, z którego wykonuje się z ubrania robocze jest odporny na zabrudzenia, przemoczenie oraz przetarcia. Przystosowany jest do mocnej, codziennej eksploatacji. Często odzień robocza posiada specjalne odblaskowe oznaczenia, aby pracownik był lepiej widoczny, nawet po zmroku – jest to zapewnienie mu bezpieczeństwa podczas pracy.

Dzięki specjalnym ubraniom roboczym, pracownicy prezentują się profesjonalnie i zwiększają zaufanie wśród osób postronnych. Niektóre zawody kojarzą się ludziom wyłącznie z pracownikiem ubranym w charakterystyczny stój roboczy, więc pracownik bez takiego stroju nie prezentowałby się profesjonalnie i nie byłby godny zaufania w postrzeganiu klientów. Dzięki specjalnym ubraniom roboczym nie dochodzi do mocnego zużywania się klasycznych ubrań.