Przejdź do treści

Skuteczne leczenie depresji

Depresja jest to choroba obecnie w czołówce problemów zdrowotnych. Nawet w dzisiejszym rozwiniętym świecie. Depresja jest to choroba dosyć trudna do wykrycia. Dodatkowo bardzo dobrze potrafi się maskować, a nawet na początku nie daje żadnych objawów. Wiele osób w ciągu całego roku odczuwa spadek formy albo brak chęci do czegokolwiek. Warto również zdać sobie sprawę, z tego, że nieleczona depresja może nam stale utrudnić codzienne funkcjonowanie.

Profesjonalne leczenie depresji

skuteczne leczenie depresji we WrocławiuPo czym poznać, że dopadła nas depresja? Niestety objawy nie są jednoznaczne. Według Światowej Organizacji Zdrowia, jeżeli chcemy stwierdzić występowanie epizodu depresyjnego albo stwierdzić, że mamy depresję. To przede wszystkim muszą występować konkretne i dość widoczne objawy. Przykładowo przez minimum trzy albo dwa tygodnie. Główne objawy depresji to obniżenie nastroju, utrata zainteresowań, dodatkowo brak odczuwania przyjemności z czegokolwiek, brak sensu życia, myśli samobójcze, skłonność do nałogów, zaburzenia łaknienia i najczęściej – zaburzenia odżywiania. Warto wiedzieć, że granica pomiędzy standardowym przygnębieniem, a z kolei między depresją jako stanem chorobowym jest nieostra. Możemy oczywiście sami to stwierdzić, czy chorujemy, ale również, ostateczną diagnozę może postawić w tylko nasz lekarz psychiatra. Musimy wiedzieć, ze rozwój depresji jest uwarunkowany równie genetycznie oraz środowiskowo. Równie dobrze, możemy mieć predyspozycje genetyczne, to zachorowania. Jednak warto wiedzieć, że dziedziczne predyspozycje do zaburzeń nastroju, ogólnie nie sprawiają, ze na pewno zachorujemy. Warto mieć to na uwadze, ponieważ czasami wmawiamy sobie niektóre problemy. Jeżeli chodzi o skuteczne leczenie depresji we Wrocławiu, to polega ono na odpowiedniej farmakoterapii. Dodatkowo zalecane są specjalne sesje terapeutyczne, które pomogą choremu stanąć na nogi. Na rynku są obecnie dostępne bardzo nowoczesne leki. Mowa o takich, które powodują bardzo mało skutków ubocznych. Jeżeli już występują, to często występują one tylko i wyłącznie na początku terapii, dlatego zalecana jest profesjonalna psychoterapia. 

Leczenie depresji, nie jest takie łatwe jak się wszystkim wydaje. Jednak jeżeli chory faktycznie ma problem, to leczenie jest konieczne. Osoba chora nie jest w stanie funkcjonować w społeczeństwie normalnie i samodzielnie. Nie potrafi utrzymywać relacji z rodziną i przyjaciółmi. Dodatkowo ciezko jej zajmować się samym sobą, chodzić do szkoły i pracy albo chociażby zając się obowiązkami domowymi. Około 20 % pacjentów ginie poprzez samobójstwo, tak więc warto poddać się leczeniu.