Przejdź do treści

Rekomendowana agencja nieruchomości użytkowych

Nieruchomości przemysłowe, działki i zabudowania użytkowe są trudniejsze do sprzedania i nabycia niż zwykłe nieruchomości mieszkalne

puttygen.site

, mieszkania w blokach i działki pod budowę domu. Jakiś czas temu przekonaliśmy się iż samodzielne próby zakupu takich nieruchomości są często ogromnie trudne, i wymagają formalności na które zwyczajnie nie mamy czasu, biorąc pod uwagę konieczność nadzorowania już działających obiektów.

Firma obracająca nieruchomościami przemysłowymi

biura nieruchomości - podlaskiePodczas planowania budowy nowego obiektu, lub ewentualnego przystosowania już istniejącej infrastruktury, braliśmy pod uwagę czas, jaki musielibyśmy przeznaczyć na oglądanie nieruchomości, wypełnianie formalności czy poszukiwania odpowiedniego miejsca do stworzenia kolejnego obiektu firmy. Tym razem więc zdecydowaliśmy zgłosić się do biura nieruchomości – Podlaskie ma mnóstwo firm które zajmują się obrotem nieruchomości przemysłowych, czy przeznaczonych pod zagospodarowanie, dlatego też znalezienie firmy o odpowiedniej reputacji nie było szczególnie trudne. Agencja nieruchomości którą polecono nam ze względu na częstą współpracę z zakładami przemysłowymi i firmami poszukującymi obiektów użytkowych i magazynowych. Po przedstawieniu odgórnego opisu poszukiwanego przez nas miejsca byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni gdy przedstawiono nam listę obiektów i działek o przeznaczeniu użytkowym, łącznie z całym stanem prawnym, pozwoleniami na budowę, lub ich brakiem, oraz planem zagospodarowania. Mogliśmy więc wybierać do woli, oraz negocjować cenę w zależności od stanu działki czy obiektu. Wszystkie formalności zostały sprowadzone do niezbędnego minimum, tak więc nasza obecność podczas procesu zakupu była wymagana tylko w sytuacji w której pośredniczący agent nie miał uprawnień do wykonywania jakichś czynności prawnych w naszym imieniu. W innych przypadkach nie byliśmy w ogóle potrzebni, a cały proces był przeprowadzany automatycznie przez nadzorującego nieruchomość oraz transakcję agenta. Obiekt przez nas kupiony nie miał żadnych dodatkowych problemów, nie był obciążony „niewidocznymi” zaległościami, i był od razu możliwy do przystosowania do nowych procesów produkcyjnych.

Cały proces zakupu obiektu przemysłowego zajął co najwyżej dwa miesiące, łącznie z przeprowadzeniem wszystkich formalności i wypełnieniem dokumentacji, niezbędnej do nabycia praw do działki. Przez ten czas, nasza obecność była wymagana sporadycznie, podczas najważniejszych części transakcji oraz formalności, które nie mogły być wykonane przez agenta.