Przejdź do treści

Praktyczne blaty kuchenne

Kluczowym momentem urządzania naszej kuchni jest wybór blatu kuchennego. Jeżeli zdecydujemy się na blat drewniany z pewnością będziemy zachwyceni efektami. Blaty wykonane z dębu to w ostatnim czasie prawdziwy hit na rynku. Coraz częściej decydujemy się na produkty ekologiczne, wykonane z naturalnych materiałów a firmy proponują nam blaty dębowe w różnych kolorach oraz wymiarach, więc z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Wyjątkowe dębowe blaty

blaty kuchenne dęboweDrewniany blat jest inwestycją na długie lata, dlatego jeżeli decydujemy się, że będzie on zamontowany w naszej kuchni, powinniśmy przemyśleć z jakiego drzewa ma być wykonany. Bez wątpienia będziemy zadowoleni, jeżeli wybierzemy blaty kuchenne dębowe. A dlaczego? Aranżacja kuchni z wykorzystaniem blatu dębowego daje gwarancję niepowtarzalnego efektu. Sprawia, że pomieszczenie zyskuje przytulny oraz naturalny charakter. Drewno jest surowcem ponadczasowym, który pomimo rozwoju blatów, wykonanych ze sztucznych materiałów, nadal jest dla nich dużą konkurencją. Blaty, które wykonuje się z drewna, doskonale komponują się zarówno z nowoczesnymi przestrzeniami, jak i z tymi bardziej klasycznymi, wnoszą do aranżacji naturalne piękno oraz wyjątkowe ciepło. Obecnie na rynku zauważyć można zwrot ku gatunkom rodzimym. Do łask wraca dąb i to nie bez przyczyny. Drzewo to odznacza się wysokimi parametrami technicznymi, co stanowi dla nas zapewnienie wieloletniego użytkowania. Należy zauważyć, że blaty z dębu wnoszą do naszej kuchni wyjątkowe walory estetyczne  a ich naturalne wybarwienia zyskują coraz większe grono fanów, pragnących nadać swoim wnętrzom autentyczny, harmonijny charakter. Dlaczego warto postawić właśnie na blaty wykonane z dębu? Drewniany blat kuchenny jest powierzchnią roboczą, która jest  narażona na uszkodzenia mechaniczne, wahania temperatury, a także ingerencję czynników zewnętrznych. Blaty kuchenne powinny być wykonane z gatunków miękkich, czyli dąb jest tutaj genialnym rozwiązaniem. Materiał powinien być odporny na wilgoć oraz zabrudzenia. Taki właśnie jest dąb, który jest wyjątkowo odporny na codzienną eksploatację, nie jest wykonany z miękkich materiałów, dlatego tak świetnie sprawdza się jako blat dębowy w kuchni i możemy w pełni zaufać, że będzie spełniał w kuchni najważniejsze funkcje.

Wybierając odpowiedni dla siebie blat kuchenny, warto postawić na blaty kuchenne wykonane z dębu, ponieważ jest to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów, które znajdują swoje zastosowanie w kuchni i przy tym świetnie sprawdzają się jako powierzchnia użytkowa.