Przejdź do treści

Potrzebowałam wyczyścić nagrobki

Był już październik i wielkimi krokami zbliżała się uroczystość Wszystkich Świętych. Zawsze o tej porze roku wybierałam się na groby najbliższych zmarłych, czyściłam je i dekorowałam. Niestety, w tym roku niefortunnie skręciłam nogę i wiedziałam, że nie poradzę sobie z tym, żeby wszystkim zająć się samodzielnie. Moja sąsiadka podpowiedziała mi, żebym skorzystała z pomocy osób, które oferuję usługi sprzątania na cmentarzu i czyszczenia nagrobków. Ona sama korzystała z takich usług, już od wielu lat.

Kto w Szczecinie zajmie się czyszczeniem nagrobków?

czyszczenie nagrobków szczecinDała mi ona namiary na osobę, która oferowała między innymi profesjonalne czyszczenie nagrobków Szczecin to miejscowość, w której proponowała swoje usługi i nie pobierała dodatkowych opłat za dojazd w odpowiednie miejsce. Dowiedziałam się od sąsiadki, że jest to rzetelna i dokładna pani, która zawsze skrupulatnie czyści nagrobki i dba o to, aby nie pozostały na nich żadne ślady. W dodatku za swoje usługi pobierana ona naprawdę niską, przystępną opłatę. Z pewnością będzie mnie stać na to, aby zajęła się ona czyszczeniem wszystkich nagrobków, o które do tej pory dbałam samodzielnie. Zdecydowałam się skorzystać z podpowiedzi sąsiadki i jeszcze tego samego dnia zadzwoniłam do pani oferującej takie usługi. Okazało się, że nie tylko ma ona niskie ceny za swoje usługi, ale także bardzo szybkie terminy. Bardzo mnie to ucieszyło, ponieważ zależało mi na tym aby wszystkie groby były wysprzątane i wyczyszczone maksymalnie do połowy miesiąca. Na tydzień przed Wszystkimi Świętymi chciałam już mieć udekorowane wszystkie nagrobki. W dniu święta planowałam tylko pojechać na groby zapalić symboliczny znicz. Umówiłam się z tą panią na przyszły tydzień. Miałam pojechać z nią na cmentarz i wskazać groby do wyczyszczenia. Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona z jej usług. Posiadała ona profesjonalne środki czyszczące do nagrobków oraz odpowiednie ściereczki i sprzęt, którym można czyścić nagrobek bez ryzyka, że się on porysuje.

Bardzo szybko i sprawnie poradziła ona sobie ze sprzątaniem. Nie tylko zmyła z nagrobków cały kurz i brud, ale także zabezpieczyła płytę nagrobną specjalnymi płynami, które miały zagwarantować, że będzie ona błyszczeć się i odbijać promienie słoneczne. Taki płyn zabezpieczał również przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (na przykład przed obfitymi deszczami czy marznącymi opadami) oraz gwarantował, że w przyszłości grób będzie można łatwiej wyczyścić. Cieszę się, że udało mi się znaleźć taką dobrą i zaufaną osobę do pomocy.