Przejdź do treści

Poszukiwanie pracy dla Ukraińców

Mam bardzo dużo znajomych z Ukrainy. Są to bardzo mądrzy i przyjaźni ludzie. W moim bloku mieszka trzech Ukraińców. Jeden z nich znalazł sobie pracę, ale dwójka pozostałych jakoś sobie nie znalazła. Postanowiłam, że im trochę pomogę. Średnio znają język polski, ale szybko się uczą, więc z tą barierą sobie jakoś poradzą. Mam nadzieję, że uda mi się im pomóc znaleźć tę pracę. Oni też by chcieli już pracować. Zabieram się za poszukiwania. 

Znalezienie pracy dla Ukraińców

praca dla pracowników z ukrainy kujawsko pomorskieZnalezienie pracy nie jest wcale takie łatwe, tym bardziej dla osób pochodzących z innych krajów. Zabrałam ze sobą dwóch Ukraińców i pojechaliśmy do Urzędu Pracy. Tam było tak mnóstwo ludzi, ze postanowiliśmy, że jakoś inaczej poszukamy wspólnie dla nich zatrudnienia. Słyszałam od koleżanki, ze można znaleźć pracę, przeglądając ogłoszenia w Internecie. Wpisałam w wyszukiwarce następujące zagadnienie: praca dla pracowników z ukrainy kujawsko pomorskie. Tam faktycznie było mnóstwo ofert pracy. Starałam się im jakoś przetłumaczyć po angielsku, co to są za oferty pracy. Były tam oferty dla budowlańców, sprzedawców, czy tez pracowników sprzątających. Zauważyłam, że jedna z firm produkujących meble wystawiła kilka zgłoszeń, na temat zatrudnienia Ukraińców. Tym chłopakom bardzo spodobała się ta praca, że postanowiliśmy tam pojechać. Spotkaliśmy się z szefem tej firmy i wszystko nam przedstawił. Pokazał nam halę produkcyjną, a także stanowiska pracy. chłopaki podjęli decyzję, ze bardzo chcą podjąć tutaj zatrudnienie. Bardzo się ucieszyłam, że pomogłam im znaleźć pracę. Mam nadzieję, że z samej pracy również będą zadowoleni. Zarobki tutaj są naprawdę imponujące. Warunki pracy również są nienaganne. Mój chłopak powiedział, że jego kolega tutaj pracuje, więc może pomóc im zaaklimatyzować się w tej firmie. Będą mieli tutaj kogoś, do kogo będą mogli zwrócić się na przykład o pomoc. Do pracy przystępują po zrobieniu wszelkich badań, a także kursów, które opłaca pracodawca. Będą mieć też na początku swojego opiekuna, który pokaże im co i jak się robi.

Minął już pierwszy miesiąc ich pracy. Są naprawdę z niej zadowoleni. Mówią, że lepszej pracy nie mogliby sobie wymarzyć. Ja też jestem zadowolona, że udało mi się im pomóc znaleźć wartościową pracę, z której będą mogli u nas wyżyć. Chłopaki mówią, że praca nie jest wcale taka ciężka i trudna. Jedyne co muszą zrobić, to dobrze się skupić, by meble były porządnie wyprodukowane i przeszły przez testy, pozwalające im trafić do sklepu, bądź klienta. Dobrze, że koleżanka powiedziała mi o tej stronie z ogłoszeniami.