Przejdź do treści

Poszukiwania wełnianych kołder z alpaki

Ostatnio ścieląc łóżko na chwilę się zamyśliłam. Zauważyłam, że moja kołdra jest już dosyć stara i lekko zniszczona. Miałam ją wywietrzyć, ale doszłam do wniosku, że nawet nie opłaca mi się jej prać. Za każdym razem zostawał z niej tylko coraz większy „flak”. Stwierdziłam, że dosyć tego! Muszę sobie kupić porządną kołdrę pod którą będzie mi się dobrze spać, a mój komfort snu znacznie się podniesie. Długo zastanawiałam się, jaka kołdra będzie dla mnie najlepsza. W końcu zdecydowałam się udać do sklepu z takimi produktami i poprosić sprzedawczynię o pomoc.

Kupno wełnianej kołdry z alpaki

kołdra wełniana z alpakiOd sprzedawczyni dowiedziałam się, że świetnym wyborem dla mnie będzie kołdra wełniana z alpaki. Zapytałam się jej jakie zalety posiadają takie kołdry. Podpowiedziała mi, że przede wszystkim są to kołdry całoroczne. Świetnie sprawdzają się zarówno na lato, jak i na zimę. Wszystko dzięki temu, że naturalny, wełniany materiał zapewnia odpowiedni obieg powietrza, co wpływa także na stałą temperaturę. Materiał z alpaki posiada bowiem doskonałe właściwości termoizolacyjne. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że są one w pełni hipoalergiczne. Nadają się także dla osób, które mają bardzo wrażliwą skórę. Wełna z alpaki świetnie sprawdza się także wśród osób, które posiadają alergie, w tym u małych dzieci, ponieważ nie pochłania ona kurzu, co zapobiega rozwijaniu się w niej roztoczy. Bardzo sobie cenię dbałość o czystość, dlatego była to dla mnie bardzo duża zaleta proponowanej przez sprzedawczynię kołdry. Nie wahałam się więc dłużej i zdecydowałam się ją zakupić. Poprosiłam o kołdrę w odpowiednim rozmiarze, które z pewnością będzie dobrze sprawdzała się na moim łóżku i udałam się z nią do kasy. Muszę przyznać, że byłam bardzo pozytywnie zaskoczona niską, przystępną ceną tej kołdry. Jeszcze tego samego dnia wyrzuciłam starą kołdrę i zaczęłam spać pod nowo zakupioną kołdrą z alpaki. Od razu zauważyłam, że komfort mojego snu faktycznie się podniósł, a kołdra okazała się wysokojakościowa.

Czułam, że nie jest to żadna podróbka, tylko bardzo dobrze wykonana i uszyta kołdra. Jej materiał był bardzo delikatny, a przy tym z łatwością można go było wyprać. Po wypraniu wystarczyło rozwiesić kołdrę w odpowiedniej pozycji i bardzo szybko schła. To było dla mnie praktyczne rozwiązanie, ponieważ miałam stu procentową pewność, że kołdra jest higienicznie czysta. Korzystam z niej już od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Puszystość i lekkość kołdry nie powodowała obciążenia podczas snu, co było dla mnie ważne.