Przejdź do treści

Poszukiwania niedrogich nagrobków

  • przez

Chociaż moi dziadkowie mieli już „swoje lata”, nie spodziewałam się, że tak szybko odejdą z tego świata. Szczególnie, że zmarli dosłownie tego samego dnia. Cóż, musiałam się teraz pozbierać i zorganizować dla nich pogrzeb. Najważniejszą sprawą pozostawało dla mnie kupienie odpowiedniego nagrobka dla nich. Nie będę ukrywać, że nie miałam zbyt wiele pieniędzy, dlatego zależało mi na niskiej, przystępnej cenie, ale jednocześnie wysokiej jakości wykonania nagrobka. W końcu taki nagrobek będzie stał na cmentarzu co najmniej kilkadziesiąt lat.

Potrzebowałam kupić niedrogi nagrobek w Otwocku

niedrogie nagrobki w otwockuDo tej pory nie musiałam nigdy organizować pogrzebu, dlatego początkowo nie wiedziałam, gdzie powinnam się udać. Na szczęście pielęgniarka ze szpitala, gdzie zmarli moi dziadkowie, podpowiedziała mi, gdzie dostanę niedrogie nagrobki w Otwocku. Do polecanego przez nią zakładu pogrzebowego udałam się jeszcze tego samego dnia. Znalazłam tam naprawdę bardzo duży wybór przeróżnych nowoczesnych i bardziej tradycyjnych nagrobków w naprawdę przystępnych, atrakcyjnych cenach. Od razu mnie to ucieszyło. Przede wszystkim musiałam zdecydować, czy wolę nagrobki wykonane z naturalnych kamieni czy sztucznych konglomeratów. W końcu zdecydowałam się na wysokiej jakości nagrobek wykonany z piaskowca. Sprzedawca zapewnił mnie, że jest to niezwykle trwały i wytrzymały surowiec, dostępny w atrakcyjnej cenie. Piaskowiec pozwala na wykonanie estetycznego i trwałego nagrobka, który będzie stał przez co najmniej kilkanaście lat i nie będzie wymagał żadnych dodatkowych zabiegów konserwacyjnych. Warto również zwrócić uwagę na to, że jest on odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i te związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki płaskiej, nie chropowatej powierzchni płyty nagrobne nie rozszczelniają się pod wpływem opadów marznącego deszczu i mrozu. Bez obaw można na nich stawiać również znicze. Są one bowiem odporne na wysokie temperatury. To bardzo ułatwia dekorację grobu w przyszłości.

Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałam się zakupić ten nagrobek i teraz nie pozostało mi już nic innego, jak poczekanie na jego postawianie na cmentarzu. Na szczęście nie musiałam długo czekać. Po zaledwie kilku dniach realizacja była gotowa. Od razu pojechałam na cmentarz zobaczyć, jak wygląda nagrobek. Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona. Przede wszystkim z estetycznego wykonania nagrobka. Prezentował się on naprawdę bardzo dobrze. Grób był elegancki i kunsztowny. Jestem przekonana, że spodobałby się dziadkom.