Przejdź do treści

Poszukiwania eleganckich fartuchów

  • przez

Niedawno zdecydowałam się założyć własną restaurację. Zależało mi na restauracji, do której ludzie będą przychodzić na wystawne obiady czy ekskluzywne kolacje. To nie miał być bar szybkiej obsługi. Oczywiście zarówno wystrój, jak i obsługa lokalu musiała sprostać tym wymaganiom. Szczególnie obsłudze na sali, czyli kelnerkom zdecydowałam się zakupić eleganckie stroje do pracy. Chciałam kupić fartuszki, które będą praktyczne i wygodne, ale także przede wszystkim będą się na nich elegancko prezentować.

Potrzebowałam eleganckich i wygodnych fartuchów

eleganckie fartuchy dla kelnerekMoja koleżanka podpowiedziała mi, żebym po ich zakup udała się do hurtowni gastronomicznej, która znajdowała się niedaleko mojego zamieszkania. Okazało się, że ona wielokrotnie robiła tam zakupy i zawsze znajdowała wysokojakościowe produkty, których szukała. W tym również eleganckie fartuchy dla kelnerek. W dodatku można tam było dostać taką odzież w bardzo niskich, przystępnych cenach. Od razu zdecydowałam się więc tam udać. Jak się okazało, koleżanka miała rację. Wśród wielu modeli i wzorów fartuchów dla kelnerek, znalazłam dokładnie takie, jakie były mi potrzebne. Zdecydowałam się na wysokojakościowe fartuchy z poliestrowego materiału. Taka tkanina miała wiele zalet. Przede wszystkim była wodoodporna, dzięki czemu fartuszki było ciężej zaplamić. W razie „wpadki” kelnerka mogła na zapleczu szybko zaprać fartuszek w miejscu ubrudzenia i do końca zmiany wyglądać nienagannie elegancko. Dodatkowo taki materiał był w pełni przewiewny i zapewniał odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu kelnerką nie byłoby niewygodnie i zbyt gorąco bez względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu. Wybrany przeze mnie model fartuchów był dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Ja zdecydowałam się na tradycyjny biały kolor z eleganckimi szarymi wstawkami. Moim zdaniem takie połączenie wyglądało bardzo ładnie i z pewnością będzie świetnie wyglądało w mojej restauracji. Już wkrótce przekonałam się, że to był naprawdę bardzo dobry wybór.

Wszystkim zatrudnionym przeze mnie pracownikom, bardzo spodobały się tego typu fartuchy. Materiał z którego były wykonane można było prać chemicznie w wysokich temperaturach, dzięki czemu nie było problemu z zachowaniem ich w idealnej czystości. Biel po praniu była dalej biała, a fartuch nie rozciągnął się i nie było po nim widać zbytnich śladów użytkowania. Cieszę się, że udało mi się znaleźć tak wysokojakościowy produkt w tak niskiej, przystępnej cenie. Te fartuchy służą kelnerkom w mojej restauracji już od kilku miesięcy.