Przejdź do treści

Polecany konopny olejek

  • przez

Kannabidiol (CBD) to organiczna substancja czynna, występująca tylko w konopiach i która wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych. Natomiast, jej najbardziej wartościowym źródłem są oleje konopne, które stosuje się w terapiach wielu chorób, schorzeń oraz dolegliwości.

Gdzie kupić dobry olejek CBD?

konopny olejek sklepJak wykazują badania naukowe, CBD, ma działania antynowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, przeciwdrgawkowe, jak również przeciwwymiotne i przeciwgrzybicze. Ponadto, olejki konopne, poza kannabidiolem, zawierają również witaminy, minerały, fenole, flawonoidy, kompleks nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega oraz terpeny. Są one oczywiście w stu procentach legalne i bezpieczne, gdyż pozyskuje się je z konopi siewnych (sativa), charakteryzujących się zawartością psychoaktywnego THC, nie większą, niż 0,2%. To ilość, klasyfikowana, jako śladowa, toteż nawet systematyczne przyjmowanie tych wyrobów nie grozi odurzeniem ani, tym bardziej, uzależnieniem. Gdy chodzi natomiast o dawkowanie, to jest ona bardzo wydajne z uwagi na fakt iż oleje są koncentratami. Oznacza to bowiem iż nawet w bardzo małej ilości zawiesiny, zidentyfikować można maksymalne stężenie substancji aktywnych. Dlatego też, olejki CBD, przyjmuje się nie na łyżki czy łyżeczki, lecz na krople i zwykle nie stosuje się więcej niż sześciu na dobę. Większość buteleczek, wyposażona jest zamknięcie z pipetą, ułatwiającą dozowanie lub w atomizer, toteż odmierzanie precyzyjnej dawki nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Jeśli chcemy kupić konopny olejek sklep online to miejsce, ku temu, najlepsze. Wszak w sklepach internetowych, mamy do czynienia z najbogatszym wyborem tych produktów, jak również z najbardziej rozsądnymi cenami. Nie może więc dziwić iż większość amatorów legalnych produktów konopnych, robi zakupy głównie w sieci, skoro mogą tam płacić mniej i kupować to, czego chcą, a nie to, co akurat jest w ofercie – jak to często ma miejsce w sklepach stacjonarnych. Jeśli natomiast idzie o ceny olejków konopnych CBD, to najtańsze z nich nabyć możemy już za czterdzieści – pięćdziesiąt złotych.

Zdecydowanie warto rozważyć stosowanie produktów konopnych z czystym kannabidiolem, albowiem ich systematyczne przyjmowanie działa terapeutycznie, jak też minimalizuje ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje nowotworów, stwardnienie rozsiane, Alzheimera, astmę i cukrzycę u osób całkowicie zdrowych, stosujących te wyroby, jako uzupełnienie zróżnicowanej i właściwie zbilansowanej diety.