Przejdź do treści

Obróbka drewna za pomocą pilarki wielopiłowej

Urządzenia służące do obróbki drewna charakteryzują wysokim poziomem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Zadaniem takiej maszyny jest przerabianie dużych ilości surowca w sposób dokładny i energooszczędny, tak aby jego straty oraz zużycie energii były jak najmniejsze. Dla właścicieli tartaków i zakładów stolarskich ważna jest łatwa obsługa oraz bezawaryjne działanie, które nie zatrzyma ciągłości produkcji. Pilarki wielopiłowe znajdują swoje zastosowanie przy produkcji desek, listw oraz palet, których używa się w wielu branżach.

Gdzie można stosować pilarkę wielopiłową?

pilarka wielopiłowaWśród najpopularniejszych nowoczesnych maszyn do obróbki drewna, pilarka wielopiłowa jest jedną z chętniej wybieranych, jako wyposażenie tartaku lub zakładu stolarskiego. Jest to obrabiarka, która piłuje drewno w sposób wzdłużny, za pomocą zespołu pił tarczowych. W ten sposób z bali i pryzm wykonywane są deski, listwy i fragmenty palet, które znajdują swoje zastosowanie przy produkcji mebli, parkietów, boazerii oraz opakowań, jak na przykład skrzynki. Działanie pilarki wielopiłowej jest proste, dzięki czemu świetnie sprawdza się w sytuacji, kiedy chce się zwiększyć wydajność produkcji. Energooszczędność, to ważna cecha nowoczesnych maszyn stolarskich, co pozytywnie wpływa na zmniejszenie zużycia kosztów. Ważna jest również jej dokładność pracy, która zmniejsza straty surowca i też wpływa na zysk. System zbierania trocin ze strefy piłowania oraz osłony boczne zabezpieczają osoby obsługujące przed pyłem i odpryskami wiórów. Dzięki temu praca jest dużo bardziej komfortowa i bezpieczna. Innowacyjny system przesuwania materiału na gąsienicach transportowych pozwala na płynną, nieprzerwaną produkcję. Drewno zwalnia podczas wchodzenia i wychodzenia z korpusu głównego, w którym znajduje się zespół pił tarczowych, dzięki jednakowej prędkości liniowej. Wraz z dociskiem przesuwanego materiału pozwala, to na utrzymanie wysokiego poziomu kontroli nad obrabianym drewnem, co również zwiększa wygodę i bezpieczeństwo pracy.

Wśród cech jakie powinny posiadać solidne maszyny do obróbki drewna, to stabilność ich pracy a także łatwa obsługa są najważniejsze. Producenci pilarek wielopiłowych dbają o dodawanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które zwiększą komfort ich pracy. Pulpit sterowniczy jest intuicyjny, pozwala na włączanie i wyłączanie maszyny, a także przyspieszanie i zwalnianie jej pracy. Poza tym dodawane są stoły podawcze i odbiorcze, umożliwiające pracę z większymi fragmentami materiału.