Przejdź do treści

Nowoczesna szafka na klucze

  • przez

Depozytory na klucze, jakich pełno w sklepach i marketach budowlanych przydają się niemal wszędzie. Dzięki nim możliwe jest bowiem szybkie i sprawne posortowanie kluczy do całego obiektu, i przechowywanie ich w miejscu w którym będą łatwo dostępne dla osób posiadających uprawnienia do ich pobierania. Często jednak zauważaliśmy, iż depozytory i organizery na klucze nie należą do szczególnie solidnie zbudowanych, i bardzo łatwo można je otworzyć niewielkim nakładem siły i użyciem ręcznych narzędzi.

Stalowe szafki na klucze obiektowe

solidne szafki na klucze na kodZ racji iż nasze klucze przechowywane były w pomieszczeniu personelu ochrony, które znajdowało się bezpośrednio przy wyjściu z obiektu, a tym samym narażone było na możliwość wtargnięcia, klucze musiały być składowane w dobrze zabezpieczonym depozytorze, który nie mógłby być otwarty tak łatwo jak najprostsze modele. W naszym obiekcie zostały zamontowane więc solidne szafki na klucze na kod szyfrowy, które wykonywane były z tej samej stali co sejfy domowe oraz szafy do składowania broni. Szafki te nie mogły być uszkodzone praktycznie w żaden sposób, gdyż odporne były na siłowe próby ich otwarcia, zarówno z użyciem ręcznych narzędzi, jak i elektrycznych, stal ścian zewnętrznych była całkowicie ognioodporna i ogniotrwała, oraz niewrażliwa na działanie substancji żrących. Była to doskonała ochrona, która częściej widywana była w sejfach niż w depozytorach na klucze, aczkolwiek spełniała nasze wymagania, z racji iż w owej szafce znajdowały się klucze do najważniejszych pomieszczeń na całym obiekcie, ale również i do samochodów oraz pojazdów przemysłowych, działających na terenie zakładu. Szafka zamykana była na zamek szyfrowy, bardzo podobny do zamków używanych w blokadach rowerowych. Nie było to nader skomplikowane zabezpieczenie, choć było pewniejsze niż zamki elektroniczne, które z reguły przestawały funkcjonować w momencie utraty zasilania.

Zamek w szafce był całkowicie mechaniczny, i nie potrzebował prądu by działać skutecznie, więc był o wiele pewniejszy i wygodniejszy w użyciu, a kod znały tylko osoby upoważnione do pobierania kluczy oraz ich wydawania osobom potrzebującym dostępu do któregoś z pomieszczeń zastrzeżonych, lub też do przestrzeni technicznych albo przejść i wyjść ewakuacyjnych, zazwyczaj zamkniętych i niedostępnych. Szafki mogły być zamontowane zarówno na podłodze, jak i być zamocowanymi do ściany, a w razie potrzeby możliwe było również przymocowanie ich do umeblowania, aczkolwiek ta ostatnia metoda nie należała do najskuteczniejszych.