Przejdź do treści

Najważniejsze aspekty pomocy drogowej

Profesjonalne wykonywanie usług niezależnie od ich typu jest zawsze w cenie. Z tego też powodu usługi, z których korzysta najwięcej osób są wykonywane przez bardzo doświadczone osoby. W ten sposób niezwykle łatwo można uzyskać odpowiedni poziom ich wykonania. Bardzo ważną rzeczą jest tutaj przede wszystkim wykonywanie ich zgodnie z przyjętymi normami. Nie inaczej wygląda kwestia świadczenia usług w zakresie pomocy drogowej. Tak naprawdę jest to dość szerokie spektrum czynności, które w ramach tego rodzaju usług są wykonywane.

Cena usług pomocy drogowej

solidna pomoc drogowaNajważniejszą z nich jest przede wszystkim zabezpieczanie samochodu, który wymaga udzielenia pomocy drogowej. Odbywa się to zgodnie z przepisami kodeksu drogowego. Pierwsze czynności tego typu powinien podjąć jednak kierowca wraz z pasażerami. Wśród najważniejszego aspektu wymienić można między innymi umieszczenie pojazdu w bezpiecznym miejscu, tak aby nie zagrażał on innym uczestnikom ruchu drogowego. Jest to rzecz, w zasadzie od której powinno się zacząć wszelkie czynności. Następnie powinniśmy wezwać pomoc drogową. niekiedy mamy możliwość skorzystania z naszej polisy ubezpieczeniowej. Bardzo często wśród tego rodzaju możliwości znajdziemy między innymi opcję transportu pojazdu do najbliższego mechanika. Pozwala to na uniknięcie kosztów takiej usługi. W sytuacji, gdy nasza polisa jednak nie posiada takiej opcji warto jest wezwać pomoc drogową z najbliższego miasta. Tego rodzaju usługi znajdziemy bez problemu. Jeśli chodzi o usługi takie jak solidna pomoc drogowa bardzo łatwo będziemy mogli ją wezwać z każdego miejsca. Nie mniej jednak warto jest przede wszystkim sprawdzić, z jakiej miejscowości będzie najbliżej. Wiąże się to bowiem z dodatkowymi kosztami, które będziemy musieli ponieść za holowanie pojazdu. Na ogół stawki określane są za każdy kilometr holowania. Im trasa jest dłuższa tym stawka za jeden kilometr jest niższa. Nie mniej jednak trzeba pamiętać jeszcze o konieczności doliczenia opłaty za dojazd pustej lawety.

Na ogół właśnie całość odbywa się przy wykorzystaniu lawety. Pozwala ona na umieszczenie naszego pojazdu na jej platformie, a następnie jego zamocowanie przy wykorzystaniu określonych linek, dzięki którym pojazd jest znacznie bardziej stabilny. To z kolei stwarza nam możliwości i zarazem gwarancję, że podczas takiego transportu pojazd nie ulegnie uszkodzeniu. Odpowiedzialność za to ponosi osoba świadcząca usługi w ramach pomocy drogowej. Z tego też powodu bez trudu będziemy mogli uzyskać zadośćuczynienie za ewentualne uszkodzenie.