Przejdź do treści

Najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa

Nasze obiekty były coraz lepiej zabezpieczone, a od niedawna zaczęliśmy również interesować się bardzo zaawansowanymi, nowoczesnymi systemami zabezpieczeń, które nie były jeszcze w ogólnym użytku, a dopiero wchodziły do szerszego zastosowania. W nowym biurowcu firmy miały być zamontowane wszystkie najlepsze i najtrudniejsze do obejścia systemu alarmowe, które osobno funkcjonowały już na kilku naszych obiektach, aczkolwiek jeszcze nigdy nie były zainstalowane w całości w jednym miejscu.

Zaawansowane systemy zabezpieczeń do obiektów

nowoczesne systemy alarmowe w warszawieNajnowocześniejszym systemem zabezpieczeń, jaki miał funkcjonować na nowym obiekcie miały być urządzenia do rozpoznawania twarzy, połączone z detektorem elektronicznym, wykrywającym chipy umieszczone w identyfikatorach pracowniczych. Takie urządzenia były zamontowane przy każdym wejściu do obiektu, i działały przez cały czas. Oznaczało to iż żadna osoba niepowołana nie mogła wejść na teren obiektu przez przejście przeznaczone dla ruchu pracowniczego w żadnym momencie, gdyż owe zabezpieczenia całkowicie uniemożliwiały dostęp do wnętrza obiektu. Nie były to jednak jedyne zaawansowane zabezpieczenia, jakie zdecydowaliśmy się zainstalować w biurowcu. Pomieszczenia zastrzeżone, oraz wszystkie serwerownie czy archiwa dokumentacji, objęte priorytetem bezpieczeństwa miały zainstalowane zamki, wykorzystujące klucze magnetyczne, oraz wspomniane wcześniej systemy rozpoznawania twarzy. Otwarcie drzwi bez posiadania klucza nie było możliwe, nawet jeśli osoba która próbowała je otworzyć miała ważny identyfikator i była rozpoznana przez system jako pracownik. Takie rozwiązanie w dużym stopniu ograniczało możliwość przedostania się do najbardziej wrażliwych miejsc na terenie obiektu. Zamówiliśmy tak nowoczesne systemy alarmowe w Warszawie, u producenta wyposażenia elektronicznego, alarmów, oraz zabezpieczeń domowych i obiektowych. Owy producent ma bodaj najlepszą krajową ofertę, a urządzenia z owej firmy wykorzystywane są w bardzo wielu obiektach, zarówno prywatnych jak i firmowych, a także w obiektach wojskowych i rządowych.

Montażem zabezpieczeń zajmują się doświadczone załogi instalatorów, posiadające uprawnienia personelu zabezpieczenia technicznego, a usługa jest wliczona w cenę urządzeń. Po zakupie sprzętu od owego producenta nie ma więc żadnych problemów z zamontowaniem nowych systemów czy ich uruchomieniem. Załogi instalacyjne wykonują również naprawy i przeglądy serwisowe wszystkich sprzedawanych urządzeń, zarówno w ramach gwarancji jak i po jej zakończeniu.