Przejdź do treści

Najlepsze implanty zębowe

  • przez

Nasze zęby są bardzo ważną częścią naszego wyglądu, powinniśmy więc o nie dbać i to z kilku powodów. Jeśli tego robić nie będziemy, być może zakończy się to koniecznością wyrwania zębów. W takich przypadkach pozostają nam dwie opcje. Albo pogodzić się z utratą zęba lub zębów i przyzwyczaić się do wybrakowanego uzębienia lub też postawić na implanty zębowe. Rozwiązanie to nie należy oczywiście do najtańszych, chociaż jego skuteczność jest spora. Poniżej odpowiemy sobie na kilka najczęstszych pytań dotyczących implantów i innych rozwiązań.

Kilka słów o implantach zębowych

implanty zębowe bielskoJak już wspomniano w powyższym fragmencie tego tekstu, zęby to bardzo istotna część naszego wyglądu. Nic tak nie zwraca uwagi jak właśnie brak któregoś z przednich zębów. Dlatego też, jak wszyscy wiemy, o zęby powinnyśmy skrupulatnie dbać. A jak to robić? Oczywiście najważniejsze jest szczotkowanie zębów. Do tego celu niezbędna będzie miękka szczoteczka, najlepiej o miękkim włosiu lub też szczoteczka soniczna. Szczoteczkę lub główkę szczoteczki (w przypadku szczoteczek elektrycznych) powinniśmy zmieniać co około sześć miesięcy. Poza tym ważne jest również płukanie jamy ustnej, a także nitkowanie. Nie można zapominać również o kroku, jakim jest regularne odwiedzanie gabinetu dentysty. Jeśli nie będziemy zwracać uwagi na higienę jamy ustnej, być może konieczne stanie się leczenie zęba, a w najgorszym wypadku jego wyrwanie. Po usunięciu zęba, zwłaszcza jeśli chodzi o któregoś z przednich zębów, mamy dwie opcje wspomniane już na wstępie tego tekstu. Jedną z nich jest oczywiście zaakceptowanie zmian, na co wiele osób ochoty nie ma. Inną opcją są oczywiście implanty zębowe. A jeśli interesują nas najlepsze implanty zębowe Bielsko to dobre miejsce, by takie implanty sobie wstawić. Oczywiście istnieją także inne sposoby, takie jak częściowa proteza. Jednak statystyki wskazują, że implanty zębowe dają najbardziej naturalny efekt, a pacjent nie odczuwa dyskomfortu związanego z noszenie protezy, która może się przesuwać.

Jak widzimy, dobrze, że rozwiązanie, jakim są implanty zębowe istnieje. Dzięki niemu, nawet jeśli ktoś utraci jakiś ząb lub zęby, wciąż ma szansę na piękny uśmiech. Nie każda utrata zębów świadczy bowiem o zaniedbaniu, czasem ząb trzeba usunąć, z różnych powodów. Czasem może to być choroba, na przykład choroba dziąseł. Dobrze więc, że istnieją różne sposoby na to, by móc cieszyć się uśmiechem, zwłaszcza jeśli chodzi o przednie zęby, zwłaszcza górne. Najbardziej szpecąca jest utrata jedynki.