Przejdź do treści

Kurtyna pożarowa – wymagania i działanie

  • przez

Wysoka temperatura powstająca w trakcie pożaru może stopniowo doprowadzać nawet do niszczenia wyjątkowo trwałych materiałów budowlanych i innych rzeczy tego typu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wyeliminować całkowicie ryzyka pożarów

buy kamagra 100mg

, to powinniśmy przynajmniej zainwestować w rozwiązaniach, które sprawiają, że ich rozprzestrzenianie w konkretnym obiekcie będzie zdecydowanie utrudnione. Kurtynę pożarową od znakomitego producenta można zdecydowanie do tej właśnie kategorii produktów zaliczyć. Trzeba oczywiście wiedzieć jak weryfikować i jakość czegoś takiego.

Potwierdzenia jakości kurtyn pożarowych

kurtyny pożarowe automatyczneWłaściwe funkcjonowanie nowoczesnych kurtyn pożarowych jest wynikiem przede wszystkim tego, że producenci wiedzą jak skutecznie łączyć poszczególne elementy w konkretnych egzemplarzach. Dotyczy to nawet w przypadku, kiedy coś takiego jest produkowane według indywidualnego zamówienia. Może być to konieczne na przykład w sytuacji, gdy otwór na drzwi lub okno ma nietypowe wymiary. Nawet wtedy poszczególne kurtyny pożarowe są tak przygotowane przez producenta, żeby żadna ewentualna kontrola nie miała najmniejszych zastrzeżeń w odniesieniu do właściwości i tak dalej. Kurtyny pożarowe automatyczne to produkty, które ze względu na zakres zastosowań muszą być w każdym przypadku wykonane według obowiązujących przepisów. To oczywiste, że dotyczy to ogniotrwałości poszczególnych materiałów, ale to nie wszystko. Chodzi o to, żeby nawet to się pożar za taką kurtyną było bezpiecznie i w tym kontekście znaczenie ma to, ile ciepła jest przepuszczane przez ten materiał. Dodatkowo nowoczesna kurtyna powinna być dobrze skalibrowana z pozostałymi elementami systemu przeciwpożarowego, ponieważ wtedy po wykryciu potencjalnego zagrożenia wynikającego między innymi z zadymienia dochodzi do automatycznego opuszczenia czegoś takiego. Schemat działania czegoś takiego został tutaj jednak przedstawiony w zdecydowanym uproszczeniu.

Tym bardziej że w trakcie funkcjonowania tego rozwiązania duże znaczenie ma między innymi właściwie umieszczony obciążnik. Inwestując w automatyczną kurtynę, można być pewnym, że taki produkt będzie służył długo i prawidłowo. Poszczególne materiały zostały tak wykonane, żeby z ich powierzchni po zakończeniu akcji gaśniczej można było naprawdę łatwo usunąć wszelkie ślady sadzy i inne zanieczyszczenia tego typu. Oczywiście w takim przypadku całe rozwiązanie musi być poddane przeglądowi technicznemu i serwisowaniu. Za takie zadania powinny oczywiście odpowiadać osoby ze stosownymi kwalifikacjami.