Przejdź do treści

Kupno kagańca dla psa

Od kilku tygodni byłam właścicielką psa. Był to pies małej rasy, jednak niech nikogo nie zwiedzie ten mały, uśmiechnięty pyszczek. Pies miał bardzo trudny charakter i bywał agresywny, szczególnie w stosunku do obcych ludzi, przechodniów w parku, kiedy wychodziłam z nim na spacery. Zawsze miałam go przypiętego na smyczy, ale i tak się bałam, że kiedyś nie zdążę zareagować i kogoś ugryzie. Tym bardziej, że już kilkukrotnie próbował to zrobić. Całe szczęście weterynarz polecił mi bardzo dobre rozwiązanie.

Poszukiwania fizjologicznego kagańca dla małego psa

kagańce fizjologiczne dla małych psówDowiedziałam się od niego, że dobrym rozwiązaniem są kagańce fizjologiczne dla małych psów. Wcześniej o tym nie pomyślałam, bo obawiałam się, że pies przez to będzie miał trudności z oddychaniem. Weterynarz zapewnił mnie jednak, że kagańce fizjologiczne są w pełni bezpieczne dla psów. Mogę one w nich swobodnie oddychać, dyszeć, a nawet pić wodę. Takie kagańce bardzo dobrze sprawdzają się więc podczas spacerów. Można je kupić we wszystkich sklepach zoologicznych i są bardzo wygodne. Od razu zdecydowałam się wypróbować tego typu akcesoria. Jeszcze tego samego dnia udałam się do sklepu z artykułami dla zwierząt, gdzie udało mi się dostać wysokojakościowy kaganiec fizjologiczny, odpowiedni dla mojego małego pieska. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że jest on bardzo praktyczny, ponieważ posiada potrójne zapięcie, z trzech różnych stron. Dzięki temu pies z pewnością nie zdejmie go sobie samodzielnie. To było dla mnie bardzo ważne. Dla mojego czworonożnego przyjaciela wybrałam kaganiec wykonany z solidnego i trwałego tworzywa, które było przy tym hipoalergiczne. Wiedziałam, że taki kaganiec będzie w pełni bezpieczny. Wypróbowałam go już następnego dnia przy okazji spaceru do parku z moim psem. Muszę przyznać, że już po pierwszym użyciu, byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Przede wszystkim dlatego, że pies bez problemu zaakceptował kaganiec i nie wyrywał się, kiedy chciałam mu go założyć. Widać było, że nie krępuje on ruchów psa i może on przy nim swobodnie otworzyć pysk.

Kaganiec fizjologiczny, który zdecydowałam się zakupić był niezwykle elastyczny i miękki, dzięki czemu idealnie dopasował się do pyska mojego pieska. Cieszę się, że udało mi się znaleźć tak dobre rozwiązanie mojego problemu. Teraz nie musiałam już bać się o to, że mój pies zrobi komuś krzywdę. Kaganiec przydawał się także podczas wizyt u weterynarza oraz w trakcie podróży pociągiem czy autobusem. Korzystam z niego od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona.