Przejdź do treści

Kupiłem sobie zastępczy zasilacz do laptopa

  • przez

Od rana do późnych godzin wieczornych pracuje przy komputerze. Oczywiście nie przy stacjonarnym, ale przy laptopie – tak jest przecież o wiele wygodniej. Mam naprawdę nowoczesny sprzęt, ale pomimo doskonałej baterii i tak muszę ładować laptopa dwa razy dziennie. Jako, że należę do osób przezornych to ostatnio postanowiłem kupić sobie nowy zasilacz do mojego laptopa. Ten, który posiadam oryginalnie był już mocno sfatygowany. Nie raz zdarzyło mi się na niego przypadkiem nadepnąć.

Nowy zasilacz ma wymienne końcówki

zastępcze zasilacze do laptopów bydgoszczNa razie nic się z moim oryginalnym zasilaczem do laptopa nie dzieje, więc miałem sporo czasu na podjęcie decyzji o kupieniu sobie zastępczego zasilacza. Na spokojnie przejrzałem internetowe oferty takich adapterów i znalazłem rozwiązanie idealne. W jednym ze sklepów znalazłem bardzo ciekawe rozwiązanie, a mianowicie zastępcze zasilacze do laptopów Bydgoszcz z wymiennymi końcówkami. Postanowiłem zainwestować w taki osprzęt, bo chciałem sprawdzić, czy takim zasilaczem naładuję każdego laptopa. I jak się okazało kupiłem zasilacz, który pasuje do każdego laptopa. Kabel zasilacza zakończony jest adapterem, do którego można podpiąć wybraną końcówkę w zależności od modelu laptopa, który chce się naładować. Bo póki co jeszcze ładowarki do laptopów nie są w żaden sposób standaryzowane. Na samym zasilaczu jest możliwość ustawienia napięcia i mocy tak, żeby dopasować to do ładowanego laptopa. Warto mieć do tego oryginalny zasilacz, że by móc na nim odczytać napięcia, jakie trzeba sobie na zastępczym zasilaczu ustawić. Powiem szczerze, że kompletnie nie znam się na elektryce, więc ustawiłem sobie dokładnie to samo co na oryginalnym zasilaczu. Wszystko działa jak należy a laptop się ładuje, więc teraz jestem ubezpieczony na wypadek, gdyby oryginalny zasilacz uległ uszkodzeniu. Teraz jeszcze dokupiłem sobie podobny zasilacz, ale do samochodu. Mogę go podpiąć do gniazda zapalniczki samochodowej i ładować laptopa w samochodzie w trakcie jazdy, co jeszcze bardziej ułatwiło mi pracę na moim urządzeniu.

Uważam, że kupno zastępczego zasilacza miało sens, bo jest to dla mnie gwarancją, że nie będę pozbawiony laptopa nawet na chwilę. Akurat charakter mojej pracy jest taki, że w każdej chwili muszę mieć dostęp do mojego komputera. Zasilacz samochodowy z kolei daje mi możliwość ładowania komputera mobilnego w trakcie podróży. Dzięki zakupionym zasilaczom jestem teraz o wiele spokojniejszy. Jeden zasilacz mogę trzymać w biurze a drugi w domu – przynajmniej dopóki oby dwa są w pełni sprawne.