Przejdź do treści

Kolory lakierów samochodowych

Sytuacji, w których będziemy chcieli pomalować samochód może być wiele. Nie koniecznie musi to być od razu sytuacja, w której chcemy zmieniać całkowicie kolor naszego pojazdu. Może okazać się, że jeden z jego elementów karoserii zostanie uszkodzony, na przykład w wyniku stłuczki, a my będziemy chcieli naprawić go i dopasować tak, żeby nie było widać różnicy w odcieniu względem innych elementów. Jest to możliwe dzięki specjalnemu nazewnictwu i kodowaniu lakierów samochodowych, które stosują producenci.

Jakich lakierów samochodowych warto używać?

lakiery samochodowe 163Wszyscy dobrzy lakiernicy wiedza, jakie oznaczenia lakierów odpowiadają danym kolorom. Ważny jest tutaj tez producent auta, gdyż inne firmy mogą stosować te same kolory, lecz pozyskują je w drodze innych procesów i dzięki temu odcień może się nieco różnić. Tak więc zanim zaczniemy malować nasz samochód, musimy dowiedzieć się, jaki jest jego kod lakieru. Jeżeli nie bł on wcześniej malowany, wówczas na pewno będziemy w stanie załatwić wszystko bardzo szybko. Taki element, który chcemy naprawić , powinien być pomalowany takim samym lakierem, jak reszta samochodu. Musi to jednak być zrobione obojętnie. Rozwiązanie takie jak lakiery samochodowe 163 pasują idealnie do srebrnych aut. Pozwala to na poradzenie sobie z naprawą wgniecionej klapy bagażnika albo pękniętego nadkola w sytuacji, gdy dojdzie do niewielkiej kolizji lub o coś zahaczymy w trakcie jazdy. Czasem jednak potrzebne może być kompleksowe malowanie auta i wówczas stosując oryginalny kolor lakieru będziemy w stanie zapewnić sobie nową i odporną na uszkodzenia warstwę. To przydatne rozwiązanie, które może dodatkowo zwiększyć wartość naszego samochodu. W ten sposób będziemy w stanie w skuteczny sposób rozwiązać problem związany z powłoka lakiernicza naszego pojazdu. W wielu warsztatach lakierniczych można spotkać zarówno lakiery samochodowe 163 jak i inne, które mają podobne kolory. Dzięki specjalnemu składowi chemicznemu, są one bardzo wytrzymałe i nie wymagają późniejszych poprawek.

W nowoczesnych lakierach dodatkowo zawarty jest specjalny filtr ultrafioletowy, który ma za zadanie zapobiegać płowieniu koloru, na który się zdecydujemy. Warto też wiedzieć, że im ciemniejszy kolor wybierzemy, tym goręcej będzie w naszym aucie i ciężej będzie nam je klimatyzować, dlatego czasem lepiej wybrać kolor jaśniejszy, na przykład srebrny, który tez może prezentować się bardzo elegancko. Wygląd naszego auta jest kwestią niezwykle ważną, o której trzeba pamiętać, jeżeli chcemy się dobrze prezentować.