Przejdź do treści

Kojec dla maciory – czy jest potrzebny?

Nawet wyposażenie budynków, w których docelowo przez dłuższy czas mają być hodowane różne zwierzęta, może ulegać zmianie w zależności od specyfiki samych zwierząt

, różnych okresów roku i innych tego typu czynników. Być może dla osób, które nigdy nie zajmowały się na przykład hodowlą świń, może brzmieć to zagadkowo i dlatego poniżej staram się zaprezentować jeden z ważnych elementów takiego wyposażenia. Hodowcy kojcami porodowymi muszą być zainteresowani, ponieważ zwiększają one opłacalność.

Dlaczego maciora rodzi w kojcu? 

funkcjonalny kojec porodowy dla maciorPoród każdego zwierzęcia jest ważnym wydarzeniem, ponieważ wtedy hodowca jest w każdym możliwym przypadku zobowiązany do zachowania o bezpieczeństwo konkretnego osobnika i jego przyszłe potomstwo. Tym bardziej że to właśnie od działań związanych z dopuszczeniem się o takie potomstwo może zależeć opłacalność działania całego gospodarstwa i nie tylko. W przypadku każdego gatunku prawidłowe praktyki mogą oczywiście wyglądać zupełnie inaczej. Warto zainteresować się maciorami, ponieważ wymagają one stworzenia specyficznych warunków. Będzie to związane między innymi z koniecznością ograniczenia takiemu dorosłemu osobnikowi ilości dostępnego miejsca, ponieważ wtedy minimalizuje się ryzyko sprostowania młodych osobników. Kojce są jednak wykonywane z takich metalowych elementów, żeby nie było ryzyka przerwania ciągłości skóry tego zwierzęcia i powstawania innych tego typu problemów. Funkcjonalny kojec porodowy dla macior sprawdza się naprawdę dobrze także ze względu na fakt, że jego powierzchnię można bardzo łatwo utrzymać w czystości. W zależności od wybranego modelu razem z konkretnym końcem tego typu mogą być sprzedawane dodatkowe elementy takie jak ruszta pozwalające na odbieranie różnych odpadów generowanych przez zwierzęta z podziałem na odpady płynne i stałe. Przecież to ważne, żeby w takim przypadku utrzymać suchą wyściółkę ze słomy. 

Dodatkową zaletą i specyfiką kojca porodowego z maciorą będzie możliwość zmiany jego rozmiarów w zależności od wielkości konkretnego osobnika, ponieważ w tym przypadku dużo zależy od gatunku, w wieku, sposobu żywienia i innych tego czynników. Nawet pomimo dużej siły zwierzę nie będzie w stanie czegoś takiego uszkodzić przede wszystkim ze względu na doskonałą metodę łączenia elementów przez producenta. Właśnie ze względu na wykorzystywane wtedy przez niego indywidualne i nowoczesne technologie może bez najmniejszych przeszkód udzielić długiej gwarancji na konkretny produkt, ponieważ jest pewien jego jakości.