Przejdź do treści

Jakie okno dachowe wybrać?

Budując dom ,warto dokładnie przemyśleć każdy aspekt naszej budowy. Szczególnie ważne jest, aby zwrócić uwagę na wystarczającą ilość światła. Wielu specjalistów uważa, że odpowiednio duże okna w naszym domu mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Każdy z nas chce czuć się komfortowo we własnym domu. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby okna były wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Dotyczy się to również poddasza, gdzie warto zamontować okno dachowe, które zapewni nam dodatkowe światło.

Czy warto decydować się na okno dachowe?

okna optilight tlp u4 78x140Budowa dachu to ostatni przed wykończeniem etap budowy naszego domu. Warto zlecić go fachowcom, którzy dobrze znają się na dekarskim rzemiośle. Warto też przemyśleć, czy chcemy, aby nasze poddasze było przestrzenią użytkową, czy też nie. Możemy w ten sposób znacznie zwiększyć powierzchnię naszego domu, szczególnie, jeżeli będzie to dom parterowy, a posiada przez nas działka jest niewielka. Aby zagospodarować dobrze poddasze, musimy wcześniej pomyśleć o odpowiednim oknie. Dobrym rozwiązaniem mogą być okna Optilight Tlp U4 78×140, które są często polecane przez fachowców. Cechują się one wysoką odpornością na promieniowanie ultrafioletowe oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wykonane są z materiału PCV, który jest w stanie przetrwać bardzo długi okres czasu. Dodatkowo tego typu okna cechują się wysokim współczynnikiem termoizolacji, dzięki czemu oszczędzimy na ogrzewaniu naszego poddasza. Jest to niezwykle istotne, szczególnie biorąc pod uwagę stale rosnące ceny paliwa do ogrzewania. Tego typu okno ma też jeszcze jedną bardzo dużą zaletę, o której warto wspomnieć. Po otwarciu go, można je obrócić o sto osiemdziesiąt stopni, dzięki czemu latem promienie słoneczne nie będą dodatkowo paliły nas przez szybę. Ponad to doprowadzenie zewnętrznej strony okna do czystości nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Wystarczy otworzyć okno, obrócić je na specjalnym zawiasie i gotowe – możemy umyć szybę z drugiej strony bez konieczności narażania się na niebezpieczne chodzenie po dachu.

Decydując się na wybór okna dachowego, pamiętajmy, aby upewnić się, że nie będzie ono za male. Dostosujmy je także do przeznaczenia, jakie będzie miało poddasze. Gabinet lub pracownia będą wymagać większego okna, które zapewni nam o wiele większy dopływ światła słonecznego, niezbędnego do poprawnego funkcjonowania oraz zachowania dobrego zdrowia. Natomiast sypialnia będzie wymagała mniejszego okna, gdyż nie będziemy w niej raczej pracować

, a jedynie odpoczywać.