Przejdź do treści

Jaki śpiwór turystyczny wybrać dla dziecka?

Każdy z nas mając dzieci staje przed dylematem jaki wybrać śpiwór, aby był przede wszystkim praktyczny i zabezpieczał małego użytkownika przed utratą ciepła i gwarantować spokojny i ciepły sen w odpowiednich warunkach?  Jaki śpiwór wybrać, aby był lekki i wygodny w przenoszeniu? Na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniego śpiworka dla naszej pociechy? Jaki rozmiar śpiwora wybrać?

Odpowiedni turystyczny śpiwór dla dziecka

ciepły śpiwór turystyczny dla dzieckaKażdy śpiwór dziecięcy powinien zagwarantować nie tylko spokojny i przyjemny sen, ale powinien być jak najbardziej pakowny i ważyć na tyle mało, aby mógł go przenieść każdy, zarówno dorosły, jak i maluch. Ciepły śpiwór turystyczny dla dziecka to połączenie dobrej izolacji i małej objętości, w przypadku gdy śpiwór jest dopasowany i nie tworzą się w nim puste przestrzenie. Musi też posiadać adekwatną długość do wzrostu naszej pociechy. Dlatego na rynku obok tradycyjnego prostokątnego kształtu wprowadzono tzw. mumie – są to zwężane w nogach i nad barkami śpiwory, które idealnie dopasowują się do ludzkiej sylwetki i minimalizują niewykorzystaną przestrzeń. Warto zaopatrzyć się w śpiwór, który rośnie razem z dzieckiem i jest możliwość wydłużenia go w obrębie stóp. Dobry turystyczny śpiwór dziecięcy powinien być: dopasowany do sylwetki oraz wzrostu, lekki i zajmować mało miejsca po złożeniu. Ponad to posiadać zapięcie, które dziecko będzie mogło łatwo obsłużyć, posiadać zamki zabezpieczone materiałem przed przecięciem skry. Dodatkowo powinien być wyposażony w kaptur, uniwersalny i pozwalać na spanie w temperaturach około 10 stopni Celsjusza. Wybierając odpowiedni śpiwór dziecięcy warto zwrócić uwagę, aby był ciekawy kolorystycznie i podobał się dziecku. Śpiwory turystyczne dla dzieci zazwyczaj posiadają wypełnienie syntetyczne, czasem też trafić możemy na wypełnienie z naturalnego puchu. Puch jest lżejszy, ale wymaga regularnego wietrzenia i suszenia, ponieważ chłonie wilgoć. Wilgotny puch traci na objętości, co wiąże się z utratą właściwości cieplnych. Modele zaprojektowane dla dzieci oferują zazwyczaj wysoki komfort termiczny. Organizmy dzieci są bardzo zróżnicowane, że nie da się opracować norm pomiaru temperatury śpiworów dziecięcych. Śpiwory dla dzieci, podobnie jak dla dorosłych wykorzystują różne rodzaje ociepliny. Wiele modeli śpiworów zawiera hydrofobowe wykończenia, które są bardziej odporne na wilgoć. Wielu producentów dbając o środowisko naturalne i nasze zdrowie sięga po rozwiązanie, które w składzie śpiwora nie zawiera PFC.

Cieple turystyczne śpiwory dziecięce to modele przygotowane z myślą o najmłodszych turystach. Odpowiednio dobrana długość oraz izolacja sprawiają, że śpiwór gwarantuje dzieciom ciepły i komfortowy sen. Na rynku producenci prezentują szeroką gamę kolorystyczną, która pozwoli dobrać odpowiedni śpiwór zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Dostępnych jest także wiele rozmiarów i wzorów, aby rodzice świetnie dopasowali model śpiwora do potrzeb własnego dziecka.