Przejdź do treści

Jaka jest cena agregatu prądotwórczego na wynajem?

Agregat prądotwórczy przydaje się w wielu kryzysowych sytuacjach. Można skorzystać z niego podczas awarii sieci elektrycznej lub w wyniku wypadków drogowych czy pożarów. Często korzystają z niego służby ratownicze oraz szkoły, które potrzebują stałego dostępu do prądu. Agregat można także wynająć, ale w jaki sposób to zrobić i jak czerpać z niego korzyści? 

Zalety wynajmu agregatu prądotwórczego 

agregat prądotwórczy na wynajemW dzisiejszym świecie agregat prądotwórczy przyda się w wielu okolicznościach. Można wynająć go na krótki okres, jeśli potrzebujemy mieć dostęp do prądu tam, gdzie go nie ma. Idealnie sprawdza się podczas imprez masowych oraz na placach budowy. Cena za wynajem agregatu prądotwórczego jest stosunkowo mała. Oczywiście uzależniona jest od mocy, jaką posiada dany agregat prądotwórczy na wynajem – im większa jego moc, tym więcej będzie kosztował. Zwykle jednak koszt zaczyna się od 50 złotych za dobę. Często wynajęcie takiego urządzenia jest dużo korzystniejsze niż jego zakup. Zwłaszcza wtedy, gdy nie korzystamy z niego zbyt często lub jeśli potrzebny on jest tylko na określony czas. Agregaty są kosztowne, dlatego warto zastanowić się, czy stać nas na taki wydatek. Zaoszczędzimy dzięki temu również czas, ponieważ nie będziemy musieli poszukiwać konkretnego modelu. W ofercie wynajmu znajdziemy wiele modeli. Zanim jednak wybierzemy dany agregat, przemyślmy dokładnie, do czego go wykorzystamy. Musimy wówczas dobrać odpowiednią moc, by w trakcie korzystania z niego nie zabrakło potrzebnej energii. Czasami lepiej jest dopłacić kilkadziesiąt złotych więcej, by mieć gwarancję, że maszyna nie zawiedzie nas podczas pracy. Większe agregaty często mają dołączone do siebie koła, dzięki czemu nie ma problemu z przetransportowaniem ich z jednego miejsca w drugie, choć często firmy, które zajmują się ich wynajmem, dostarczają agregat w dostarczone miejsce, a po zakończeniu okresu wynajmu, zabierają go ponownie. Jest to duże ułatwienie, które nie zaprząta głowy osobom potrzebującym agregatu. Obsługa tego urządzenia nie jest trudna, a wiele firm oferuje kompleksową obsługę przez cały okres wypożyczenia, co jest dodatkowym ułatwieniem. 

Wynajem agregatu ma wiele zalet. Przede wszystkim nie trzeba kupować własnego, jeśli rzeczywiście nie jest on nam potrzebny. Można przewieźć go w różne miejsca, zapewniając sobie komfort i możliwość korzystania z urządzeń wymagających podłączenia do sieci. Jest to maszyna bezpieczna i bardzo przydatna, lecz bardzo kosztowna, dlatego bardzo często lepiej jest ją po prostu wynająć.