Przejdź do treści

Jak wybrać idealną satynę?

W wyobrażeniach idealnej pościeli często dominująca cechą jest miękkość i ultra gładka tkanina o lekko połyskliwym, ekskluzywnym wyglądzie. Satyna może być dla wielu użytkowaników idealnym wyborem. Ale czym właściwie jest satyna i jak wypada na tle innych   tekstyliów? Może być wykonana z wielu włókien. Do najczęstszych należą poliester, nylon, sztuczny jedwab, bawełna i jedwab. Produkty satynowe są często oznaczane jako satyna jedwabna, ale po bliższym przyjrzeniu się częstym zabiegiem jest wyższy procent poliestru niż jedwabiu. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić etykietę i zobaczyć jaki jest materiał. W ten sam sposób w jaki sprawdzamy różne rodzaje jedwabiu. Istnieją różne odmiany satynowych tkanin, w tym charmeuse, satyna i księżna i wiele innych.

Co warto wiedzieć o miękkiej jedwabnej satynie?

miękka satyna jedwabnaPrzyglądając się ogólnie satynie jest to tkanina w bawełniana o splocie satynowym. Wykonana z wysokogatunkowej egipskiej bawełny, materiał jest luksusowo drapowany i gładki, a jednocześnie miękki i trwały. Satynowa pościel nie jest przesadnie błyszcząca, ale ma subtelny połysk, który dodaje jej elegancji. Ludzie cenią gdy miękka satyna jedwabna jest gładka, przedstawia przepych i ekskluzywną estetykę. Chociaż satyna jest rodzajem bawełny, jest tworzona przy użyciu wyraźnego splotu cztery na jeden, tradycyjnie używanego do produkcji satyny. W przeciwieństwie do satyny, która jest wykonana z ultracienkich nici, tkanina jest utkana z przędzy. Chociaż splot jest luźniejszy niż standardowy splot kwadratowy, grubszy rozmiar przędzy zapewnia ciepło i przytulność. W świecie pościeli istnieje wiele zastosowań satyny. Na rynku można znaleść satynowe prześcieradła i poszewki na poduszki, a także poszewkę na kołdrę i pasujące ozdoby lub mieszać i łączyć z innymi tkaninami. Satynowe komplety pościeli premium i przegrody spadochronowe wytrzymują przez lata, są odporne na mechacenie i z czasem stają się coraz lepsze. Naturalnie ciepły materiał jest niezaprzeczalnie przytulny, dzięki czemu jest doskonałym wyborem dla osób, które w nocy są zmarznięte lub chcą przytulniejszej opcji na zimę. Pościel satynowa nie jest zbyt ciepła ani chłodna, więc świetnie nadaje się również do użytku przez cały rok. Gładka jak masło pościel z trwałej i ciepłej satyna może być dobrym rozwiązaniem. Materiał jest nieco cięższy niż inne tkaniny, dzięki czemu jest mniej podatny na zagniecenia, a jednocześnie jest przytulny i zachęcający.

Ultracienkie i naturalnie miękkie, długie włókna bawełniane pochodzą z roślin. Chociaż materiał zazwyczaj pochodzi z Egiptu, można go zbierać na całym świecie. Pościel musi być jednak wykonana z certyfikowanej, długowłóknistej bawełny pochodzącej z Egiptu. Satyna to splot, a egipska bawełna to surowiec użyty do stworzenia tkaniny. Oznacza to, że pościel może mieć jedno i drugie jak w przypadku poszewek na kołdry i prześcieradeł z egipskiej bawełny. Zarówno perkalowe, jak i satynowe prześcieradła spadochronowe są wykonane z długiej egipskiej bawełny, ale mają nieco inny wygląd i w odczucia w dotyku. Satynowy splot nadaje satynie lekki połysk, podczas gdy kwadratowy splot perkalu zapewnia matowe wykończenie.