Przejdź do treści

Jak uzyskać certyfikację Green Belt?

Osoby ambitne można poznać po tym, ez nieustannie zwiększają swoje kwalifikacje i szukają nowych źródeł wiedzy. Jednym ze sposobów na nieustanne podnoszenie kwalifikacji jest uczestniczenie w różnego rodzaju szkoleniach, które uczą nowych technik oraz pozwalają opanować dodatkowe umiejętności. Szczególnie dotyczy to osób, które zarządzają zespołami, bowiem jest wiele różnych sposobów, aby osiągać dobre wyniki. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, gdyż może to okazać się bardzo praktyczne.

Certyfikacja Green Belt przyda się w biznesie

certyfikacje green beltJedną z metod osiągania dobrych wyników w biznesie jest stosowanie metody Six Sigma. Została ona opracowana dla koncernu Motorola, aby usprawnić procesy produkcyjne oraz rozwiązywać różnego rodzaju problemy, które pojawiają się w trakcie prowadzenia biznesu. Nomenklatura tego programu nawiązuje do wschodnich sztuk walki, gdyż stopnie wtajemniczenia w program określają certyfikaty, które w oczywisty sposób odnoszą się do kolorowych pasów, jakie noszą adepci sztuk walki, gdy osiągną odpowiedni stopień wtajemniczenia. Osoba, która otrzyma certyfikat koloru zielonego ma już pewne pojęcie na temat tego typu technik oraz zna zasady, jakich trzeba przestrzegać, jednak nadal wymaga opieki mentorskiej, czyli kogoś nad sobą, kto zna te techniki bardzo dobrze i będzie wiedział, jak dokładnie należy je zastosować, aby rozwiązywać dodatkowe problemy. Udział w takim szkoleniu znacznie poprawi naszą pozycję na rynku pracy, ponieważ dzięki poświęceniu zaledwie kilkudziesięciu godzin będziemy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, takich na przykład, które dotyczą sprawnego zarządzania naszym zespołem. Jeżeli interesuje nas certyfikacje Green Belt to warto wybrać się na kurs. Dobry lider nieustannie doskonali swoje umiejętności oraz poszerza wiedzę na temat tego, jak kierować swoim zespołem. Zyskując taki certyfikat dajemy przełożonym znak, że jesteśmy zaangażowani w naszą prace i chcemy się doskonalić zawodowo, co będzie miało tez niewątpliwie wiele korzyści dla przedsiębiorstwa, w którym obecnie pracujemy i ludzi, z którymi pracujemy.

Swoimi tradycjami techniki programu Six Sigma czerpią z japońskich systemów zarządzania. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na rozwiązywanie wielu problemów oraz niwelowanie ilości problemów, które występują. Dotyczy to przede wszystkim pracy w małych zespołach, takich jak grupy kreatywne, działające na polu reklamy i marketingu. Dzięki temu można skutecznie rozwiązywać wiele różnych problemów, a często uda nam się ich nawet uniknąć, zanim się pojawią, co jest bardzo korzystne.