Przejdź do treści

Jak ochronić dziecko przed niebezpieczeństwem?

  • przez

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest w dzisiejszych czasach bardzo zagrożone. Dlatego każdy rodzic robi niemal wszystko, żeby jego pociecha była zarówno zdrowa jak i bezpieczna. Do pewnego wieku wiadomo dzieci samych nie wypuszczamy, ale w końcu rosną i trochę tej swobody musimy im dać, lub co innego jak do szkoły chodzą to nie zawsze możemy je zaprowadzić na konkretną godzinę. To samo nie zawsze wiemy z kim się zadają i czy jest to odpowiednia dla nich osoba, kolega czy koleżanka. Niestety nie mam rentgena w oczach oraz nie przewidzimy z kim sie to nasze dziecko zadaje.

Zalety założenia podsłuchu w smartfonie

podsłuch w telefonie dzieckaDlatego właśnie zostały wymyślone podsłuchy. Oczywiście nie są to takie typowe jak mają detektywi, bardzo legalne. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest podsłuch w telefonie dziecka, które pozwoli nam wiedzieć czy dzieje się mu krzywda. Teraz każde dziecko posiada telefon, więc nie jest to trudne taki podsłuch założyć Jest to bezpieczne kontrolowanie swojego dziecka, gdyż nie tylko będziemy wiedzieli gdzie się podziewa, ale jednocześnie z kim i o czym rozmawiają. Dodatkowo wiemy z jakich stron internetowych korzystają i czy nie mają w sieci do czynienia z kimś niepożądanym. Takie podsłuchy są tak wyspecjalizowane, żeby nie zakłócały tak jakby samodzielności naszego dziecka. Cały podsłuch jest bardzo dyskretny, gdyż wystarczy że wgramy system naszemu dziecku do telefonu i w delikatny sposób je kontrolujemy nie budząc w nim podejrzeń i denerwując dziecko, że ktoś je pilnuje. Większość z dzieci szczególnie tych starszych spodziewa się, że rodzic może na taki pomysł wpaść więc warto wcześniej już dziecku wgrać taki system zanim założy blokadę na tel którą będzie nam ciężko złamać. W ten sposób blokuje nam naszą ciekawość do swojego telefonu. Dotyczy to zwłaszcza tych dzieci powyżej 10 roku życia. Wszystkie systemy odsłuchu dzieci pozwalają na dogodne ustawienie, czyli co nas interesuje. Wówczas będzie nam przekazywane na nasz telefon. Więc tak naprawdę sami możemy ustawić sobie co ma być przesyłane, jak na przykład lokalizacja dziecka, programy jakie ogląda czy też z kim rozmawia. Coraz więcej rodziców wybiera takie opcje pilnowania swoich dzieci, spowodowane to jest naszą pracą, karierą i  dążeniem za pieniądzem którego wciąż mało nam mało.

Jak da się zauważyć taka metoda sprawdza się bardzo dobrze, bo jest mniej przemocy chociaż i tak jest nieunikniona ale reakcja na nią jest dużo szybsza niż kiedyś. Dlatego z jednej strony posiadanie przez nasze dzieci smartfonów czy telefonów pozwalających nam rodzicom na bezkarną w zasadzie kontrolę nad nimi daje nie tylko nam większe poczucie bezpieczeństwa, ale też możliwość szybkiej reakcji zanim stanie się coś o wiele gorszego. Dziecko samo czasem nie zdaje sobie sprawy w jak ciężkiej zaczyna znajdować się sytuacji z której potem niestety często nie ma wyjścia.