Przejdź do treści

Jak czyścić fronty kuchenne?

Często wybór materiałów na fronty kuchenne, a także rodzaj ich dekoracji, zależy od jednego pytania, które na pierwszy rzut oka jest dość proste: jak wyczyścić taki front kuchenny i czy trudno to zrobić? Dlatego kupujący są zdezorientowani białymi zestawami, które na zdjęciu wyglądają luksusowo. A tym bardziej, wielu wątpi, czy w rzeczywistości będą takie same po kilkukrotnym czyszczeniu, czy nałożony na nie połysk nie zostanie porysowany?

Sposoby czyszczenia frontów kuchennych mdf

nowoczesne fronty mdf na wymiarFronty kuchenne zestawu MDF niezależnie od tego, jak trwałe są te nowoczesne rozwiązania, ich pielęgnacja wymaga uwagi i dokładności, ponieważ większość produktów przeznaczonych do usuwania tłuszczu zawiera albo substancje ścierne, albo agresywne rozpuszczalniki. Oba mogą doprowadzić do uszkodzenia warstwy wykończeniowej elewacji. Niemal wszystkie materiały można zarysować, nawet jeśli uszkodzenia nie są widoczne gołym okiem. Nowoczesne fronty mdf na wymiar powinny być czyszczone delikatną substancją. Agresywne składniki powodują korozję folii. Aby przedłużyć żywotność mebli kuchennych, a mianowicie ich elewacji, należy dokładnie przestudiować skład zakupionych detergentów. Ale można też zastosować dość proste sposoby pielęgnacji frontów kuchennych. Najlepszym lekarstwem na zabrudzenia i tłuszcz na elewacjach kuchni jest regularna konserwacja. Niezależnie od cech elewacji MDF, żadna z nich nie wytrzyma częstego mycia za pomocą agresywnych preparatów, ponieważ  pogarsza się wygląd i w rezultacie elewacje zestawu słuchawkowego tracą swój blask, stopniowo się degradując, a następnie wymagają naprawy lub wymiany. Doświadczone gospodynie domowe od dawna doszły do ​​wniosku, że nie ma lepszego środka niż zwykły detergent do mycia naczyń. Aby wyczyścić fronty mebli kuchennych płynem do naczyń należy go lekko rozcieńczyć w wodzie, uzyskując wystarczającą ilość piany do delikatnej obróbki powierzchni. Ta metoda ma zastosowanie do każdej powłoki, ponieważ nie niszczy materiału i nie rysuje go.

W celu oczyszczenia mebli z zastygniętych kropel tłuszczu należy najpierw na chwilę nałożyć pianę na zanieczyszczone obszary elewacji, a następnie twardą stroną gąbki umyć front kuchenny. Jeśli drzwi zestawu kuchennego pokryte są połyskiem, nie należy dokładać szczególnych starań, aby dociskać powierzchnię gąbką, ponieważ mogą na niej pozostać nawet ledwo zauważalne rysy. Meble matowe należy myć równie dokładnie. Do nowoczesnych fasad mdf najlepiej jest jednak zastosować nowoczesna chemię gospodarczą.