Przejdź do treści

Ile kosztuje dobry osuszacz?

Nadmierna wilgoć w pomieszczeniu może prowadzić między innymi do rozwoju szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni. Zwłaszcza zimą, kiedy jest chłodniej, a i ogrzewamy nieco mniej. Czy wiemy jak tego uniknąć? Wystarczy wyposażyć pomieszczenie w osuszacz powietrza. Dodatkowo mokra elewacja wpływa na podwyższone koszty ogrzewania, nieprzyjemny zapach czy opóźnienia w pracach remontowych. 

Jaki osuszacz powietrza wybrać? 

najlepszy osuszacz adsorpcyjny - cenaWybór dobrego domowego osuszacza powietrza, zazwyczaj nie należy do najłatwiejszych. Mokre ściany to również podwyższone koszty ogrzewania. Dodatkowo jest to nieprzyjemny zapach głównie. Najlepszym rozwiązaniem na mokre ściany jest zakup pochłaniacza wilgoci. Tak naprawdę rodzajów jest wiele, tak więc jaki jest najlepszy osuszacz adsorpcyjny – cena. Przed zakupem najlepiej zrozumieć z czym tak naprawdę mamy problem. Ważne jest również to, aby dowiedzieć się jak działa osuszacz. Sposób działania osuszaczy powietrza nie jest skomplikowany. Przede wszystkim urządzenia mają za zadanie usuwać nadmiar wilgoci, które znajduje się w pomieszczeniu. Dodatkowo kontrolując i zachowując jej optymalny poziom. Musimy pamiętać, że umieszczenie wybranego domowego osuszacza powietrza w pokoju potrafi nie tylko zminimalizować ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni. Potrafi także zlikwidować nieprzyjemny zapach i poprawić samopoczucie domowników. Wilgotność powietrza to pojęcie, które określa ilość wody jaka znajduje się w powietrzu. Bardzo często stosowana jest wilgotność względna wyrażana w procentach. Optymalna wilgotność powietrza w mieszkaniu to do 60 %. Pamiętajmy, że zbyt niska wilgotność powoduje nadmierne wysychanie spojówek, nasilenie się objawów chorób górnych dróg oddechowych. Dodatkowo również przesuszenie skóry, które może być problematyczne dla kobiet lub osób z chorobami skóry. Na rynku znajdziesz różne rodzaje osuszaczy powietrza. Jednym z nich są modele kondensacyjne, które w trakcie pracy zasysają powietrze. Żeby kolejno je skroplić i odprowadzić do wbudowanego pojemnika. Jeden z lepszych osuszaczy to model z jonizacją jest energooszczędny i ekologiczny. Dodatkowo do tego może pochwalić się doskonałą wydajnością. 

Dobry osuszacz powietrza posiada przede wszystkim lampę UV, kółka ułatwiające transport, cyfrowy i bardzo czytelny wskaźnik oraz timer, do tego do tego może pochwalić się doskonałą wydajnością. Urządzenie ma wbudowane programy osuszania, tryb ciągły i suszenia prania, timer, a to jest bardzo ważne. Ważne też aby osuszacz był cichy poręczny i wydajny.