Przejdź do treści

Idealna klatka dla psa

  • przez

Wielu z nas posiada psa, tego kochanego, czworonożnego, pięknego zwierzaka. Oczywiście są większe i mniejsze psy. W zależności od tego kto jakie ma predyspozycje. Wiele z na zastanawia się jak u przymilić temu naszemu pupilowi oraz, żeby wiedział gdzie jego miejsce i tak naprawde miał tak jakby swoje mieszkanko. Jak każdy z nas ma swoje miejsce w domu tak samo pies takiego miejsca potrzebuje. Co za tym idzie? Też wielu pupili mimo, że są kochane to jednak potrafią nabroić.

Jaką klatkę kupić pupilowi?

polecana klatka dla psa do domuSzczególnie kiedy zostawiamy je same w domu, a tak wielu z nas robi bo mamy prace, dzieci, szkołę i niestety piesek musi zostać w domu. Bardziej to dotyczy mniejszych psów szczególnie szczeniaków. Dlatego, żeby uniknąć niespodzianek po powrocie do domu to polecana klatka dla psa do domu pozwoli nam odczuć wewnętrzny spokój w trosce o nasze zwierzę. Oczywiście z czasem pieskowi przejdzie i już nie będzie niszczył mebli czy poduszek i wówczas taka klatka może pozostawać otwarta. Piesek na pewno na początku nie będzie z klatki zadowolony, bo jakieś ograniczenia w niej będzie miał, ale przyzwyczai się. Tym bardziej, że będzie tam miał wszystko czego potrzebuje nawet piękne legowisko, a kiedy wrócimy do domu spokojnie go z klatki wypuścimy. Stanie się dla niego taka klatka drugim domem w którym on będzie rządził i to będzie taki jego azyl. Kiedy będzie zmęczony na pewno do niej wróci. Oczywiście są one dla psów bezpieczne. Niektóre psy wolą takie klatki druciane przez, które widać co się dzieje, inne zaś preferują zakryte. Tak jak my ludzi tak samo zwierzęta bywają różne i mają różne potrzeby. Są takie które nie lubią samotności, zamknięcia, odizolowania a są też takie dla których ważne jest pobyć samemu. Lubią na przykład skryte miejsca w których mogą się ukryć przed całym otoczeniem. Właśnie takie klatki świetnie się sprawdzają. Tym bardziej, że mamy je w różnych wariantach i wykończeniach. Na dworze psy śpią w budach, tu również może być klatka bardzo podobna do budy tylko delikatniejszej konstrukcji.

Wielu z nas naprawde chce swoim pupilom dać to co najlepsze i najładniejsze. Nie tylko klatki są w naszych domach, ale nieraz całe wyposażenie na przykład: piękne łóżko dla psa nie jakieś zwykłe posłanie. W takich klatkach jak najbardziej możn stworzyć różnorakie wnętrze dla pupila. Oczywiście powinniśmy pamiętać, że to pies, żywe stworzenie nie zabawka i pewne rzeczy nie konieczne są. Najważniejsze to żeby miał swoje miejsce i miłość domowników oraz, żeby nie czuło się samotne.