Przejdź do treści

Gdzie można zastosować szaklę podłużną?

Praca z ładunkami wielkogabarytowymi wymaga zastosowania specjalistycznych sprzętów zabezpieczających. Charakteryzują się one wysokim poziomem wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne. Dzięki temu, zawiesia lub odciągi mogą być bezpiecznie stosowane do podnoszenia, przenoszenia lub dalekiego transportu ciężkich maszyn. Łączy się je ze sobą lub skraca za pomocą szakli podłużnych lub okrągłych, które są niezbędnym elementem wyposażenia w wielu branżach.

Gdzie stosuje się szakle podłużne?

szakle podłużneDopuszczalne obciążenie robocze, którym oznaczane są poszczególne sprzęty używane w transporcie ciężkich ładunków, pozwala na określanie, które będą stanowić najlepsze zabezpieczenie w jakich sytuacjach. Niedopuszczalne są jakiekolwiek sytuacje mogące spowodować ewentualny wypadek, dlatego zastosowanie najwyższej jakości elementów zabezpieczających, dokładnie sprawdzonych i posiadających wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty, jest obowiązkowe. Szakle podłużne, to metalowe klamry o obwodzie zamkniętym, zamykanym i otwieranym za pomocą grubej śruby lub sprężynowej zapadki. Mają kształt litery U i mogą posiadać poziomy zabezpieczeń, w postaci dodatkowych śrub, pozwalające na dopasowanie ich do różnych sytuacji. Szakle znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach, zarówno w przemyśle mechanicznym, jak i w żeglarstwie, motoryzacji i budownictwie. Wszędzie tam, gdzie zawiesia łańcuchowe muszą zostać ze sobą połączone lub kiedy trzeba podpiąć do niego zakończenie w formie haka lub pętli, używane są właśnie szakle. Ich wysoki poziom wytrzymałości pozwala na wykorzystanie ich w pracach z ładunkami wielkogabarytowymi o dużej wadze. Wybór konkretnego zamknięcia szakli, a także ich dopuszczalne obciążenie robocze jest w przypadku każdego produktu dokładnie opisane i oznaczone. W ten sposób można wybrać najlepszą szaklę podłużną do mocowania liny z żaglem w żeglarstwie, podnoszenia silników w warsztacie samochodowym, a nawet łączenia ze sobą zawiesi w sytuacji przenoszenia elementów konstrukcyjnych na budowie.

Charakterystyka szakli podłużnych sprawia, że są to jedne z najczęściej używanych specjalistycznych elementów zabezpieczających do pracy z ładunkami wielkogabarytowymi. Znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach, gdzie w wielu przypadkach są niezbędnym dodatkiem. Dzięki dokładnemu oznaczeniu ich atestów i certyfikatów, a także dopuszczalnego obciążenia roboczego, można dużo prościej wybrać klamry metalowe najlepiej dopasowane do konkretnej sytuacji.