Przejdź do treści

Firmy informatyczne stworzą oprogramowanie na zamówienie

Żadna firma nie może dzisiaj funkcjonować bez komputera podłączonego do internetu. Nie ma takiej możliwości, bo dzisiaj praktycznie wszystko robi się w biznesie elektronicznie. Wysyłamy maile z zamówieniami, wystawiamy faktury elektroniczne, prowadzimy zestawienia księgowe czy po prostu przeglądamy internet w poszukiwaniu nowych pomysłów i koncepcji. Do tego wszystkiego potrzebujemy komputerów, ale jeszcze ważniejsze od samych urządzeń są zainstalowane na nich programy. Bez nich sam komputer nie byłby nam do niczego potrzebny.

Skąd wziąć program komputerowy dla swojej firmy?

oprogramowanie dla firm warszawaGdy prowadzi się firmę to używa się zarówno komputerów jak i zainstalowanych na nich programów. Oprogramowanie komputerowe ułatwiające prowadzenie własnej firmy można na być w wersjach ogólnodostępnych. Do takiego oprogramowania należą wszelkie edytory tekstów i arkuszy kalkulacyjnych czy chociażby programy do wystawiania faktur i prowadzenia własnej księgowości. Zdarza się jednak tak, że prowadzona działalność jest na tyle specyficzna, że nie można do niej zakupić programów komputerowych tworzonych na masową skalę. Wtedy z pomocą przychodzą programiści oferujący oprogramowanie dla firm Warszawa tworzone pod indywidualne zamówienie. Programiści pracują zazwyczaj w tak zwanych software housach, czyli tłumacząc na język polski domach oprogramowania. Chodzi oczywiście o pracownie, które skupiają najlepszych programistów wokół konkretnych projektów realizowanych na zlecenie firm zamawiających indywidualnie oprogramowanie. Reasumując – firmy, które prowadzą specyficzną działalność mogą zamówić sobie oprogramowanie dedykowane, czyli stworzone pod konkretne zamówienie. Z takimi programami komputerowymi tworzonymi indywidualnie jest trochę tak jak z budową domu. Najpierw trzeba go zaprojektować a potem dopiero można go budować. Firmy, które tworzą specjalistyczne oprogramowanie dedykowane też najpierw dokładnie je projektują a dopiero potem przystępują do jego tworzenia. W każdym razie nie ma takiej funkcjonalności, której nie dałoby się uzyskać poprzez indywidualnie stworzone oprogramowanie komputerowe.

Trudno jest podać konkretny przykład oprogramowania tworzonego na zamówienie. Na pewno branżą, w której najczęściej korzysta się z takich rozwiązań, jest oczywiście bankowość i finanse. Instytucje finansowe płacą miliony złotych za oprogramowanie, z którego korzystają potem ich klienci do zarządzania swoimi finansami. A teraz nie wystarczy samo oprogramowanie, bo mamy przecież epokę aplikacji mobilnych, z których wszyscy korzystamy.