Przejdź do treści

Fachowy oraz uniwersalny kominek

Dawniej jednym ograniczeniem, które było poważnym problemem dla osób planujących budowę kominka, był przede wszystkim brak dostępu do instalacji kominowej umożliwiającej bezpieczne odprowadzanie spalin z konkretnego paleniska, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy taką konstrukcję można było uznać za bezpieczną. Po analizie oferty producentów kominków doskonale wiem, że ten problem został już skutecznie rozwiązany i teraz taką konstrukcją, a więc także niepowtarzalnym widokiem ognia mogą cieszyć się dosłownie wszyscy. Zalet kominków bez komina jest zdecydowanie więcej.

Co nazywamy kominkami bez komina?

fachowe kominki bez kominaNależy oczywiście na samym początku omawiania tej ciekawej koncepcji wyjaśnić, na czym polega główna różnica pomiędzy takim a standardowym kominkiem. Producentowi tych nowoczesnych kominków, które nie potrzebują do funkcjonowania instalacji kominowej, udało się rozwiązać ten problem, ponieważ zdecydował się on na wykorzystanie innowacyjnego materiału opałowego. Jest to specjalny gatunek gazu sprzedawany z resztą w postaci płynnej. W sklepach z artykułami budowlanymi można taki gaz swobodnie kupować i to w pojemnikach o różnej pojemności, więc każdy będzie w stanie na pewno wybrać produkt odpowiadający jego planom związanym z eksploatacją takiego kominka. W tym przypadku fachowe kominki bez komina mogą stać się po prostu częścią konkretnej ściany. Powinny być one do konkretnego pomieszczenia dopasowane pod względem całkowitych rozmiarów paleniska, ponieważ wtedy to wszystko będzie doskonale wyglądało. Istotną korzyścią w przypadku takiego kominka jest brak spalin. Jest to więc rozwiązanie, które pomimo doskonałego wyglądu nie będzie miało negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Przód takiego kominka wykonany jest najczęściej ze szkła dobrej jakości, więc przebywając w pomieszczeniu z czymś takim, można naprawdę swobodnie obserwować procesy zachodzące w tym palenisku. Brak spalin oznacza również brak konieczności czyszczenia powierzchni takiego kominka czy usuwania ewentualnego popiołu.

Gaz spala się w 100% i nie pozostawia niczego, co stanowiłoby problem dla właściciela tego innowacyjnego rozwiązania. W środku tego paleniska zachodzi normalny proces spalania, więc materiały wykorzystywane przez producenta tej konstrukcji muszą być oczywiście odporne na działanie wysokiej temperatury. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu materiałów ciepło powstające w trakcie takiego procesu może rozchodzić się po pomieszczeniu. Dzięki fachowym kominkom będzie tam po prostu cieplej, a to też ważne.