Przejdź do treści

Eleganckie kinkiety we wnętrzach

Jednym z najważniejszych elementów w aranżacjach wnętrz jest oświetlenie, i to zarówno te naturalne, wpuszczane do pomieszczeń za pomocą okien, jak i sztuczne, pochodzące z różnego rodzaju lamp. Dobrze rozplanowane oświetlenie nie tylko pełni praktyczne funkcje, ale też pozwala na tworzenie klimatu w poszczególnych pomieszczeniach. Obecnie coraz bardziej dba się o to, żeby oświetlenie było jak najbardziej urozmaicone. Chodzi o to, żeby w danym wnętrzu umieścić kilka źródeł światła, które będzie pełniło różne role. 

Betonowe elementy oświetleniowe

modne kinkiety betonoweMimo tego, że na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło inaczej, to aranżowanie wnętrz jest dość skomplikowanym zadaniem. Musimy bowiem połączyć we wspólną całość wiele różnych składowych, które decydują o wyglądzie i ogólnym odbiorze danego wnętrza. Ważne jest więc odpowiednie dopasowanie kolorystyczne, dobór mebli w jednym stylu oraz dodatków, które decydują o charakterze wnętrza. Poza tym wszystkim nie należy zapominać o oświetleniu, odgrywającym kolosalną rolę w poszczególnych pomieszczeniach. I chodzi tutaj zarówno o światło wpadające przez okna, jak i to dostarczane przy pomocy lamp. Do wyboru mamy całe mnóstwo różnych form oświetlenia. Od wiszących żyrandoli, przez lampy stojące, aż po kinkiety. W nowoczesnych wnętrzach w ostatnim czasie prym wiodą modne kinkiety betonowe, które łączą w sobie nowoczesność z elegancją. Kinkiety wykonane z betonu mogą mieć przeróżne kształty i wielkości, ale najbardziej popularne są nieduże, sześcienne bloczki betonowe, które pełnią przy okazji rolę dekoracyjną na ścianach. Betonowe dodatki w domach stają się coraz popularniejsze w ostatnich latach. Wynika to między innymi z tego, że chętnie łączymy w pomieszczeniach różne style. A nowoczesne dodatki pasują do różnych stylów właśnie. Tylko trzeba je umiejętnie dopasować do kolorów ścian, mebli i pozostałych elementów aranżacyjnych. Kinkiety mogą służyć zarówno jak klimatyczne oświetlenie, ale też jako element dekoracyjny w salonach czy korytarzach, a także przy szafkach nocnych po obu stronach łóżka.

Odpowiednio zaplanowane oświetlenie we wnętrzach potrafi mocno wpłynąć na ich odbiór. Ważne będzie zarówno światło naturalne, wpadające przez okna, do którego należy dopasować kolory i wygląd całego wnętrza, jak i światło sztuczne, którym to my manewrujemy na różne sposoby. Warto dobrze przemyśleć zarówno wygląd lamp, jak i ich rozmieszczenie oraz intensywność światła, które z tych lamp się wydobywać będzie. Oprócz zwykłych żyrandoli, ważne są też kinkiety na ścianach.