Przejdź do treści

Dźwiękochłonne panele akustyczne

  • przez

Profesjonalne panele akustyczne na ścianę oraz sufitowe powinny być zamontowane w każdym pomieszczeniu wymagającym odpowiedniej akustyki. Tego typu pomieszczenia to studia nagraniowe, kina domowe, sale konferencyjne, biura itp. Bez wątpienia panele akustyczne w ostatnim czasie stały się hitem.

Najlepszej jakości panele akustyczne

akustyczne panele dekoracyjne na ścianęWiele z nas uwielbia ciszę. Jak o nią zadbać? Możemy zdecydować się na akustyczne panele dekoracyjne na ścianę. Jeśli chcemy zniwelować pogłos lub echo najlepszym wyborem będą panele akustyczne. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości muzyki w pomieszczeniu i chcemy, aby dźwięk pozostał „żywy” to użyjemy tego typu paneli. Należy pamiętać, że w przypadku kiedy budujemy studio, kino domowe lub inne miejsce gdzie będzie będziemy odtwarzać, bądź też nagrywać muzykę najlepszy efekt akustyczny da kombinacja ustrojów rozpraszających i pochłaniających. Jeżeli problemem jest zbyt długi czas pogłosu, echo lub dudniący bas, skuteczne panele akustyczne świetnie sprawdzą się w rozwiązaniu tego problemu. Rozwiązania dźwiękochłonne sprawdzą się zarówno w małych domowych pomieszczeniach, jak i w większych pomieszczeniach. Wyróżniamy kilka technik montażu ustrojów, w małych pomieszczeniach najważniejsze są pierwsze odbicia dźwięku. W dużych powinniśmy dobrze rozłożyć elementy, aby uzyskać odpowiedni efekt. Samo montowanie zarówno na ścianie jak i suficie jest bardzo proste, wystarczy nawiercić dwie dziurki i przymocować ustrój. Tą czynność ułatwi zestaw montażowy dołączony do paczki. Wygoda akustyczna, jaką uzyskujemy przy zastosowaniu paneli dźwiękochłonnych jest tego warty – potwierdzają to konsumenci, którzy skorzystali z tego typu paneli Pochłaniacze dźwięku takie jak tłumiki i obrazy akustyczne posiadają  specjalną konstrukcję z płyty meblowej, natomiast ich tył wykończony jest płytą HDF. Wykorzystuje się wełnę mineralną, a także dekoracyjną dźwiękochłonną tkaninę. Inne absorbery, czyli np. pianki akustyczne wykonane są z poliuretanu lub z żywicy melaminowej. Jeżeli chodzi o dyfuzory, większość z nich wykonana jest z ekranów drewnianych i sklejkowych, które zapewniają świetne właściwości akustyczne. Z pewnością tego typu panele są dla nas gwarancją komfortu.

Panele akustyczne są produktami najwyższej jakości. Wszystkie materiały, z których są wykonane, spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, są trudnopalne i higieniczne. Mamy do czynienia z ekranami w wielu wersjach kolorystycznych i w różnych rozmiarach. Występuje możliwość wykonania paneli w nietypowych wzorach, na specjalne zamówienie, co jest dodatkowym atutem paneli akustycznych.