Przejdź do treści

Dobre kasy online

  • przez

W każdym mieście znajduje się przynajmniej kilka sklepów będących oficjalnym dystrybutorem urządzeń fiskalnych. Jedne oferują urządzenia tylko konkretnego producenta, a inne posiadają w ofercie przynajmniej kilku. Mogłoby się wydawać, że każda kasa jest taka sama, ale jednak tak nie jest, ponieważ w zależności od modelu, posiada ona odmienne funkcje.

Dla kogo są przeznaczone kasy fiskalne online?

kasa fiskalna online - łódźWybór kasy fiskalnej powinien być podyktowany przede wszystkim indywidualną specyfiką działalności. W jednej firmie sprzedaż odbywa się przy jednym czy kilku stanowiskach kasowych, a w innym przypadku płatność odbywa się przy stoliku klienta czy nawet w poza siedzibą firmy. W związku z czym konieczne będą przynajmniej dwa rodzaje kas: stacjonarna i mobilna. Istotna jest także wielkość asortymentu, ponieważ powinna być do niego dopasowana pamięć urządzenia. Im więcej kasa może zapisać danych, tym wyższa będzie jej cena, zatem nie warto kupować kasy z za dużą pamięcią. Trzeba zaznaczyć, że kasa zapisuje nie tylko nazwy i ceny towarów, ale wszelkie dane z nimi związane, a także raporty i każdy dokument fiskalny i niefiskalny. W sklepach z urządzeniami fiskalnymi znajdziemy spory wybór tradycyjnych kas fiskalnych, które posiadają jeden lub dwa wyświetlacze, klawiaturę i wewnętrzną rolkę na paragony. Nie brakuje też nowoczesnych kas fiskalnych, które jednocześnie są kasą, terminalem płatniczym i urządzeniem do generowania doładowań telefonicznych. Ponadto od kilku lat na rynku dostępna jest kasa fiskalna online – Łódź jest miejscowością, w której bardzo dużo przedsiębiorców ją posiada. Trzeba zaznaczyć, że muszą jej używać tylko wybrani przedsiębiorcy, ponieważ ustawa określa, które branże powinny ją nabyć. Przede wszystkim należą do nich: salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie, warsztaty samochodowe, kancelarie adwokackie przy przeróżne restauracje i bary. Tego typu kasa wygląda identycznie jak wszystkie inne, ale jako jedyna może się zdalnie łączyć z Centralnym Repozytorium Kas w celu przesyłania fiskalnych raportów dobowych.

Dostępne na rynku kasy online posiadają wbudowane złącze LAN, opcjonalne WiFi i GSM, aby bez problemu można było się łączyć z internetem. Wiele z nich może także współpracować z programami magazynowymi, a nawet kuchnią, dzięki czemu nie ma potrzeby instalowania dodatkowych oprogramowań. Przeważnie ich klawiatura jest ograniczona do minimum, aby jeszcze bardziej ułatwić obsługę. Ponadto mogą one współpracować z terminalami płatniczymi, czytnikami kodów kreskowych i wagami.