Przejdź do treści

Czym zajmuje się sprawdzony doradca ADR?

W obecnych czasach, w których przyszło nam żyć, wiele produktów wykorzystuje w swoim składzie lub podczas procesu produkcji niebezpieczne substancje. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Korzystają z nich wszystkie branże, wliczając w to ciężki przemysł. Dlatego trzeba ostrożnie organizować transport takich towarów, aby wszystkie procesy logistyczne były w odpowiedni sposób zamknięte. W tym celu trzeba współpracować z odpowiednim człowiekiem, który zna wszystkie procedury.

Doradca ADR ma bardzo odpowiedzialne zadanie

doradcy do spraw adrTakim człowiekiem jest doradca ADR, czyli osoba, która ukończyła odpowiednie kursy oraz szkolenia, a także posiada już niezbędną wiedzę do tego, aby zorganizować transport towarów niebezpiecznych z jednego miejsca do drugiego, co jest bardzo ważne i pozwala nam na poradzenie sobie z wyzwaniami dzisiejszych rynków i hal produkcyjnych. Taka osoba nie jest odpowiedzialna tylko za to, aby patrzeć, jak towar ładowany jest do ciężarówki. Doradca musi opracować odpowiednie procedury postępowania z danymi towarami,a le jest też odpowiedzialny za to, żeby przeprowadzić szkolenie takiej osoby oraz skutecznie wdrożyć wszystkie ustalone przez siebie procedury. Na barkach doradcy spoczywa też ciężar przygotowania odpowiedniej dokumentacji, która musi być kompletna w momencie, gdy towar będzie opuszczał naszą firmę. Kierowca musi posiadać ze sobą komplet dokumentów, który przygotuje dla niego własnie doradca ADR, który zajmuje się takimi kwestiami. Bez takich osób transport towarów uznawanych za niebezpieczne po drogach publicznych byłby po prostu niemożliwy. Musimy więc zatrudnić taką osobę, albo chociaż nawiązać współpracę z zewnętrzną firmą, która będzie brała udział w takich przedsięwzięciach. Warto wiedzieć, kiedy będziemy potrzebować doradcy do spraw ADR dla naszej firmy. Międzynarodowe porozumienia jasno stwierdzają, że podczas przewożenia niektórych towarów musimy mieć osobę, która będzie się wszystkim zajmowała. Powinna ona być wyspecjalizowana w organizacji takich transportów.

Wszystkie przedsiębiorstwa, które chcą wejść na zupełnie nowy rynek i zacząć transportować towary niebezpieczne, muszą mieć stały kontakt z doradcami ADR, którzy przygotowują dokumentację do takich transportów, piszą odpowiednie procedury oraz dbają o ogólne bezpieczeństwo tego przesyłu dóbr, który jest bardzo specyficzny i wymagający. Dopiero w sytuacji, w której będziemy dysponować wszystkimi niezbędnymi środkami będziemy mogli zająć się odpowiednim transportem konkretnych towarów.