Przejdź do treści

Czym są zabiegi z instalacją automatyki akustycznej?

Podczas wizyty w teatrze lub sali koncertowej warto zwrócić uwagę nie tylko na film lub przedstawienie, czy wrażenia po seansie ale na technologię, która ożywiła produkcję. Efekty są wynikiem instalacji oraz budowy sal z takim założeniem aby zoptymalizować dźwięk i obraz aby technologia była tłem a historię otoczyła widza. Wiele osób nie wie że w te przestrzenie wkraczają obszerne projekty i inżynieria. Nowoczesna technologia zapewnia że dźwięk brzmi dokładnie tak jak powinien z każdego miejsca. Dzięki odpowiedniej automatyce sterującej jest wtopiona w tło a zainstalowane rozwiązania akustyczne pomagają zredukować niepożądane echo, zniekształcone basy i nierówny dźwięk.

Niezbędne instalacje w automatyce ze  sterowaniem

instalacje automatyki sterującejEntuzjaści filmu lub dźwięku dbają aby rozwiązania technologiczne brzmiały z jak najlepszą jakością dzięki odpowiednim zabiegom akustycznym w kinie domowym lub pokoju odsłuchowym. Zabiegi akustyczne dodają ogromnej wartości do wrażeń słuchowych w domu. Akustyka pomieszczenia opisuje jak dźwięk zachowuje się w przestrzeni. Brzmienie przemówień w pustym pokoju z gołymi ścianami i podłogą wyłożoną kafelkami znacząco różni się od dźwięków  z pokoju wyłożonego wykładziną z pluszowymi meblami i ciężkimi zasłonami okiennymi. Przeszywająco echem w pierwszym i miękkim i cichym w drugim. Ponieważ dźwięk wydobywający się z głośników jest mieszanką dźwięku bezpośredniego i odbitego powierzchnie i przedmioty które tworzą kino lub pomieszczenie odsłuchowe mogą znacząco wpłynąć na odsłuch dźwięku w pomieszczeniu bez względu na to jak świetne są głośniki. Niekontrolowany dźwięk odbity może zniekształcić wrażenia dźwiękowe. Jeśli pokój nie został zaprojektowany z myślą o dźwięku. Mogą wystąpić rożne sytuacje takie jak ostre wysokie częstotliwości, zabłocony bas, zwinięta scena dźwiękowa, słaba zrozumiałość mowy, niezrównoważony dźwięk. Zabiegi i instalacje automatyki sterującej pomagają regulować odbicia dźwięku, pogłos i rezonans w celu poprawy jakości akustycznej kina domowego lub pomieszczenia odsłuchowego. Pomagają wyeliminować różne nietypowe sytuacje z dźwiękiem takie jak przeszywające echa i buczące basy aby zbliżyć się o krok do doświadczania muzyki i filmów w sposób zamierzony przez twórców.

Zabiegi akustyczne nie są uniwersalne. Występują w wielu formach aby uzyskać idealną jakość dźwięku dla przestrzeni i wymagają pewnej wiedzy aby je prawidłowo wybrać i zainstalować.Wśród najczęstszych dostępnych rodzajów rozwiązań do obróbki akustycznej oraz tych które mogą być potrzebne do rozwiązania potencjalnych problemów z dźwiękiem w kinie domowym lub pokoju odsłuchowym. Automatyka sterująca jest niezbędna do uzyskania profesjonalnych efektów dźwiękowych i graficznych dla każdego użytkownika.