Przejdź do treści

Czym jest komora hiperbaryczna?

Tlen jest związkiem niezbędnym dla życia i prawidłowego funkcjonowania człowieka. Z jego udziałem przebiega wiele procesów fizjologicznych, a jego brak jest powodem wielu dysfunkcji. Nieodpowiednie dotlenienie organizmu skutkuje gorszym samopoczuciem i spadkiem energii. Obecnie jest to spowodowane głównie stylem życia XXI wieku: siedzącym trybem życia, brakiem ruchu i zanieczyszczonym powietrzem. Jest jednak sposób, aby zapewnić sobie szybkie i skuteczne dotlenienie. 

Jakie korzyści zapewnia terapia hiperbaryczna?

hiperbaryczna komora rzeszówKapsuła hiperbaryczna to hermetyczne pomieszczenie, w którym pacjentowi podawany jest czysty tlen. Według źródeł historycznych pierwszy model komory hiperbarycznej zbudowano w 1662 roku. Jej konstruktorem był Nathaniel Henshaw, brytyjski lekarz i duchowny. Jego wynalazek był przełomowy, bo powstał na 100 lat przed odkryciem tlenu. Unikalną zaletą tego zabiegu jest zapewnienie zwiększonej rozpuszczalność tlenu we krwi dzięki specyficznemu środowisku – w komorze panuje ciśnienie 2-3 atmosfer, dzięki czemu narządy stają się lepiej ukrwione, a także pobudzany jest wzrost i odnowa komórek. Co więcej, antyoksydacyjne właściwości wodoru wspomagają usuwanie z organizmu toksyn. Do innych korzyści płynących z korzystania z hiperbarii należą: zmniejszenie stanów zapalnych, poprawa wydajności płuc, stymulacja układu odpornościowego, przyspieszenie procesów metabolicznych, działanie przeciwstarzeniowe czy redukcja napięcia i stresu. Standardowo terapia polega na codziennym 1,5-godzinnym pobycie pacjenta w komorze hiperbarycznej. W czasie takiej sesji chory oddycha poprzez specjalną maskę czystym tlenem. Warto podkreślić, że podobnie jak inne zabiegi lecznicze

buyantibiotics24.net

, hiperbaria posiada wskazania i przeciwwskazania oraz wymaga ustalenia odpowiedniej dawki, aby uniknąć skutków ubocznych. Każdemu, kogo ciekawi taka hiperbaryczna komora Rzeszów oferuje wiele miejsc

buy kamagra

, gdzie taka terapia jest profesjonalnie przeprowadzana. Poleca się ją szczególnie osobom z chorobami degeneracyjnymi, a także jako terapię wspomaganą w autyzmie. Tego typu dotlenienie organizmu pozytywnie wpłynie również na ludzi cierpiących na anemię, cukrzycę, migreny bądź choroby autoimmunologiczne. 

Podczas zabiegu hiperbarycznego pacjent siedzi lub leży w specjalnej masce lub hełmie, co umożliwia efektywne wdychanie czystego tlenu. Koszt terapii prywatnej rozpoczyna się średnio od 150 zł za jedną sesję. Istnieje kilka głównych przeciwwskazań, które uniemożliwiają skorzystanie z tlenoterapii hiperbarycznej. Należą do nich przede wszystkim niedawno przebyte operacje w okolicach klatki piersiowej, choroby płuc (np. rozedma lub zapalenie dróg oddechowych) i gorączka.