Przejdź do treści

Czego potrzebujemy aby malować proszkowo?

Zanim rozpoczniemy lakierowanie naszych metalowych elementów, musimy się do tego odpowiednio przygotować. Potrzebne będzie nam specjalne miejsce, w którym stworzymy odpowiednie do lakierowania warunki. Przede wszystkim musi to być miejsce, które osłonięte będzie od wiatru, co sprawi, że nie będzie nanosił on nowych zabrudzeń na oczyszczoną powierzchnię. Poza tym pomieszczenie musi być odpowiednio wentylowane, co sprawi, że będziemy mniej narażeni na pył podczas lakierowania elementów, które chcemy odnowić.

Malowaniem proszkowym zajmują się profesjonaliści

bezpieczne malowanie proszkowe nadarzynWażne jest także to, aby posiadać odpowiedni sprzęt. Jeżeli interesuje nas lakierowanie proszkowe, odpowiednia aparatura do nakładania proszku będzie niezbędna. Poza tym będzie nam też potrzebny generator, który pozwoli nam wytworzyć odpowiednie pole elektrostatyczne, które jest niezbędne podczas malowania proszkowego. Pamiętajmy, że w procesie takiego lakierowania musimy być odpowiednio zabezpieczeni. Ochrona oczu i dróg oddechowych przed proszkiem jest absolutną podstawą, bez której nie możemy decydować się na podejmowani pracy w takich miejscach, które wykonują usługi lakierowania proszkowego. Ważne jest, aby przeprowadzać to w bezpieczny sposób. Takie lakierowanie ma oczywiście wile różnych zalet. Na przykład, gdy już skończymy i utwardzimy nasz lakier, nie musimy poddawać go żadnym dalszym procesom, takim na przykład jak szlifowanie, co może mieć miejsce w przypadku wykorzystania technologii natryskowej. Dodatkowo nakładamy tylko jedną warstwę, która już będzie w stanie stworzyć odpowiednią warstwę lakieru po utwardzeniu. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będziemy mogli skutecznie odnawiać zniszczone rzeczy lub pokrywać nowe produkty ochronną warstwą zabezpieczającego lakieru. Musimy pamiętać, żeby w tym celu wykorzystywać odpowiedni proszek, który będzie przeznaczony dokładnie do takiego materiału, jaki chcemy pokryć ochronnym lakierem. Warto o tym pamiętać. Jeżeli interesuje nas bezpieczne malowanie proszkowe Nadarzyn to miasto, w którym działa wiele zajmujących się tym firm. Na pewno znajdziemy odpowiednią, z którą zaczniemy współpracę.

Tego typu lakierowanie proszkowe ma też inne zalety. Przede wszystkim jest całkowicie ekologiczne, co oznacza, że podczas malowania nie używa się żadnych materiałów

, które mogą być nieprzyjazne dla środowiska. Jest to rewolucyjny aspekt, który znacznie wyróżnia tę technologię na tle innych technik, jakie można zastosować podczas malowania metalowych elementów w warsztatach.