Przejdź do treści

Charakterystyka soczewek kontaktowych zmieniających kolor oczu

  • przez

Przebieranie się za postacie z filmów, książek czy seriali anime, czyli cosplay, to hobby wymagające ogromnego nakładu pracy. Wykonywanie stroju i makijażu, to bardzo czasochłonne zajęcie, a dodatkowo dzięki soczewkom kontaktowym zmieniającym kolor oczu i wysokiej jakości perukom efekty końcowe są w wielu przypadkach niesamowite. Cosplay jest najczęściej związany z konwentami i zlotami fanów popkultury.

Cosplay z soczewkami kontaktowymi zmieniającymi kolor oczu 

soczewki kontaktowe zmieniające kolor oczuFani fantastyki czy japońskiej kultury bardzo często zajmują się cosplayem. Zawsze było to z najpopularniejszych hobby, w tych kręgach osób i wciąż cieszy się wielką popularnością. Polega na przebieraniu się za postacie z ulubionych tekstów popkultury, co w wielu przypadkach ma niesamowity efekt końcowy. W szczególności tyczy się to osób, które samodzielnie wykonują swoje stroje, jak chociażby zbroje i ogromne miecze lub długie suknie i kimona. W każdym wypadku cosplay ma być jednak głównie zabawą dla przebierającego się, który na chwilę może stać się swoim ulubionym bohaterem lub bohaterką. Dzięki obecności sklepów, gdzie można zaopatrzyć się w peruki, akcesoria czy soczewki kontaktowe zmieniające kolor oczu, coraz więcej osób próbuje w tym swoich sił. W szczególności jeżeli chodzi o postaci z japońskich animacji, takie elementy stroju są niezbędne. Najważniejsze cechy jakie powinny posiadać dobre soczewki, to ich intensywny kolor, który będzie widoczny nawet u osób o ciemnobrązowych oczach oraz wygoda ich noszenia. Nie mogą uwierać, ani powodować łzawienia, nawet podczas kilku godzin w kompletnym przebraniu. Różnorodność kolorów i średnic pozwala nie tylko na zmianę koloru oczu, ale również ich powiększenie. Wraz z dokładnie wykonanym makijażem można skutecznie upodobnić się do ulubionych postaci. Popularne są soczewki z efektem kociego oka lub z wzorkami, które oferują fanom cosplayu mnóstwo możliwości. Stanowią one niezbędny rekwizyt charakteryzacyjny dla każdego, kto chciałby stać się na chwilę swoją ulubioną postacią.

Wśród fanek i fanów popkultury, wielu z nich zajmuje się cosplayem. Przebieranie się za ulubione postacie z filmów, książek czy seriali anime jest satysfakcjonującym hobby, które dla niektórych staje się również pracą. Wykonywanie strojów i rekwizytów, to jednak nie wszystko. Akcesoria takie jak peruki czy soczewki kontaktowe zmieniające kolor oczu są wymagane do przebierania się za postacie z opowieści fantasy lu seriali anime. Na szczęście są one dostępne w coraz większej ilości sklepów.