Przejdź do treści

Aromatyczny olejek CBD

  • przez

Kannabidiol (CBD) jest organiczną substancją aktywną, którą można znaleźć tylko w konopiach. Czyni ją to unikalną, ale nie w tym tkwi jej sekret, a w silnym działaniu terapeutycznym, które jest udowodnione przez niezależne i rzetelnie prowadzone badania naukowe. 

Zakup oryginalnego oleju CBD

olejek cbdNajbardziej popularnym wyrobem, zawierającym kannabidiol, jest naturalny olej konopny. Najczęściej, ma on postać czarnej, bardzo gęstej zawiesiny, o intensywnym, konopnym aromacie i wyrazistym, gorzkim smaku. W jego składzie można zidentyfikować tylko śladowe ilości psychoaktywnego THC, toteż jest on wolny od działania psychoaktywnego. Gdy chodzi natomiast o właściwości, to oleje stosuje się w terapiach niegroźnych dolegliwości, jak i poważnych chorób, nie wyłączając z tego grona tych, zagrażających zdrowiu i życiu. Jednakże, w przeciwieństwie do środków farmakologicznych, olejek CBD, nie musi być sprzedawany w aptece, gdyż jego stosowanie nie niesie z sobą żadnego ryzyka. Ba, jego stosowanie nie wywołuje efektów ubocznych ani działań niepożądanych, a samego kannabidiolu, jak wykazują badania, nie da się przedawkować. Ważne jest też iż są to wyroby w stu procentach ekologiczne, ponieważ pozyskuje się je z konopi, które uprawia się w warunkach indoor i nie stosuje się przy nich pestycydów, herbicydów, sztucznych nawozów czy też oprysków. Sprawia to, że w ręce konsumentów trafia towar premium; czysty i skoncentrowany. Jeżeli chodzi natomiast o przechowywanie olejów, należy zapewnić im miejsce miejsce suche i zaciemnione, albowiem są niezwykle wrażliwe na działanie wilgoci oraz promieniowania UV. Gdy nie zastosujemy się do tej sugestii, wyrób może, w bardzo krótkim, stracić swoje terapeutyczne właściwości. Trzeba mieć też na uwadze, że najlepsze sklepy konopne działają w sieci i to właśnie w nich znaleźć można najbardziej zróżnicowany asortyment, a do tego, naprawdę, rozsądne ceny. Co warto podkreślić, olej może być przyjmowany, zarówno w postaci zawiesiny, jak i pary wodnej – w tym celu jednak należy poddać wyrób waporyzacji, czyli procesowi odparowania. Tą metodę zalecają nie tylko amatorzy olejów konopnych, ale również specjaliści od przyjmowania produktów z kannabidiolem.

Wiele wskazuje na to, że wyroby konopne z CBD, to produkty naturalne, które są najczęściej kupowane. Zwłaszcza, że spektrum ich wyboru jest naprawdę okazałe i samych olejów konopnych, są na rynku dziesiątki. W ich poczet zaliczyć jednak trzeba, oprócz nich, także różnego rodzaju artykuły do pielęgnacji.